Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nBox Enigma2 - Który model wybrać / różnice.

m_joker 13 Mar 2018 20:11 3171 21
  • #1 13 Mar 2018 20:11
    m_joker
    Poziom 15  

Witajcie.
    Szukam tunera, który spełniałby moje wymagania tj:
    1/ działa z kartami C+ "kameleon"
    2/ działa ze spliterem Clone+
    3/ ściąga oryginalną listę kanałów NC+ (kolejność kanałów)

Wyczytałem, ze przerobione nBoxy z E2 na pokładzie spełniałyby te wymagania.
    Na alledrogo znalazłem różne modele. Czym one się różnią? Który byście polecili?

model BXZB
    Link

model BSKA
    Link

oraz dwuglowicowy BSLA
    Link

Jak na nich można zrobić multiroom bez splitera?
    Wolałbym raczej dwu głowicowy (nagrywanie a ogladanie z innego transpondera), ale może lepiej jedno? Czym się kierować?

0 21
  • #2 13 Mar 2018 20:56
    dedito
    Poziom 39  

Różnice pomiędzy róznymi modelami nbox bez problemu znajdziesz w wyszukiwarce.
    Nie wymieniony tutaj dwugłowicowy BZZB (następca BSLA) wydaje się być najrozsądniejszym wyborem, ze względu na lepszą głowicę (obsługa unicable).
    Multiroom bez splitera to kwestia skonfigurowania serwera z kartą, z którego będą rozsyłane uprawnienia do klientów.
    Nbox może być jednocześnie klientem i serwerem.

m_joker napisał:
    1/ działa z kartami C+ "kameleon"
    2/ działa ze spliterem Clone+
    3/ ściąga oryginalną listę kanałów NC+ (kolejność kanałów)

Ad.1,2 nbox spełnia te założenia.
    Ad.3 Plugin myupdater lub joozek bouquets realizuje to zadanie.

m_joker napisał:
    Czym się kierować?
    Upewnij się, że nbox ma wymienione kondensatory.

Tak poza tym, nbox to już archaiczna platforma, która w zasadzie nadaje się już jedynie do oglądania programów tv sat.

0
  • #3 13 Mar 2018 21:53
    misiekpb
    Poziom 19  

dedito napisał:

Tak poza tym, nbox to już archaiczna platforma, która w zasadzie nadaje się już jedynie do oglądania programów tv sat.

No i nagrywania programów oraz tworzenia "multiroom".

BSKA może mieć wlutowanie gniazdo sata do dysku.
    BXZB nagrywa tylko na pendrive.
    BSLA i BZZB mają przeważnie juz zamontowane dyski. Ten drugi jak pisał kolega wyżej ma lepszą głowicę i chyba najmniej się grzeje.

0
  • #4 14 Mar 2018 06:32
    m_joker
    Poziom 15  

W zasadzie to tuner ma służyć tylko do oglądania Tv z możliwością nagrywania i timeshiftingu. Nie potrzebuje wodotryskow :) Choć widziałem że w te tunery pakuja wszystko. Aż dziw, że jeszcze te tunery kawy nie robią :)

0
  • #5 14 Mar 2018 06:33
    misiekpb
    Poziom 19  

Tak naprawdę to poza tym co chcesz dużo więcej z nich nie wycisniesz. Za mało pamięci niestety. Do normalnego użytku są ok.

0
  • #6 14 Mar 2018 06:45
    m_joker
    Poziom 15  

A przez to, że są tak przeladowane aplikacjami nie wieszaja się? Jeden z tunerów ma być dla starszej osoby. Nie chciałbym by się zbytnio irytowala obsługą.

0
  • #7 14 Mar 2018 07:03
    misiekpb
    Poziom 19  

Jeżeli będzie używany z kartą i nikt nie wchodzi w żadne aplikacje to raczej działają stabilnie. Ale jeden warunek, jak kolega wyżej pisał muszą być wymienione elektrolity.
    Poza tym można usunąć niektóre pluginy przez ftp w celu zwolnienia miejsca.

0
  • #8 14 Mar 2018 07:58
    m_joker
    Poziom 15  

Używany będzie z Clone+, ale być może uruchomilbym multiroom na nich.

0
  • #9 14 Mar 2018 10:01
    misiekpb
    Poziom 19  

Clone'a nie używałem, więc nic nie pomogę w tej kwestii. Jeśli chodzi o multiroom to polecam połączenie kablowe z routerem. WiFi czasem potrafi się zawiesić. Dla starszej osoby będzie lepiej. Multiroom dość łatwo stworzyć.

0
  • #10 15 Mar 2018 21:08
    m_joker
    Poziom 15  

Ok, sobie wezme BZZB, bo dwugłowicowy.
    Dla taty wezmę jednogłowicowy, bo nagrywać nie będzie. Tylko BXZB czy BSKA?

A co do BZZB to widziałem na modchipie i z wymienianym procesorem. Który? Czym to się różni?

0
  • Pomocny post
    #11 15 Mar 2018 21:28
    misiekpb
    Poziom 19  

Toć nawet sprzedawca napisał :

BXZB
    Poprawiona płyta główna - układ zasilania oraz bardziej czuła głowica - tuner mniej się grzeje.

Tylko pamiętaj na zaś, on nie ma gniazda sata do dysku.

0
  • #12 15 Mar 2018 21:48
    m_joker
    Poziom 15  

Ehhh, w natłoku ogłoszeń pominąłem ten fakt.
    Co do dysku to wiem, ale nie będzie potrzebny dysk. Ewentualnie pendrive'a się użyje jeśli będzie się chciało coś nagrać.
    Dzięki więc za zainteresowanie i pomoc

0
  • #13 27 Sie 2018 14:28
    basto
    Poziom 14  

Dodał bym jeszcze że BZZB niestety nie potrafi nagrywać jednego programu i odtwarzać innego z innego transpondera. Kiedy tak się zrobi zaczyna się zacinać obraz na oglądanym programie lub na nagraniu. Testowane na 3 różnych sztukach dekoderów BZZB. Nie jest to wina głowicy bo wkładałem głowicę do płyty BSLA i normalnie nagrywa i da się oglądać co innego. Nikt o tym nie pisze i dlatego wkopałem się z tym dekoderem. Więc jeśli ja mogę poradzić to tylko BSLA i do tego głowica w BSLA może i bardziej się grzeje ale za to szybciej przełącza programy. Ta z BZZB ma około 2 sekundową ciemność po przełączeniu kanału.

0
  • #14 27 Sie 2018 16:41
    misiekpb
    Poziom 19  

Spróbuj innego OSCAM.
    Ja używam oscam10943 sci0 i działa bez zarzutu. Ale na innych zgodzę sie, ze ma problemy.
    W razie co pisz pw, to wyślę Ci tego oscam

0
  • #15 30 Sie 2018 12:23
    basto
    Poziom 14  

I twierdzisz że z tym oscamem będę mógł nagrywań co innego i oglądać z innego transpondera bez zacinania się obrazu?
    Dodam że jest to dekoder który korzysta z serwera a nie karty w czytniku. Wolę sie upewnić nim znów się wpakuję w ten złom.

0
  • #16 30 Sie 2018 21:21
    misiekpb
    Poziom 19  

U mnie dokładnie tak to działa. Nagrywam i oglądam niezależnie. Nagrywam również dwa różne programy i odtwarzają się płynnie.

0
  • #17 30 Sie 2018 22:04
    basto
    Poziom 14  

Ok, w razie problemów będę pisał. Tak nawiasem masz może jakieś źródło skąd pobrać tą wersję oscama?

0
  • #18 31 Sie 2018 20:16
    misiekpb
    Poziom 19  

Czy wiesz, jak wgrać oscam do dekodera za pomocą total commandera (ftp)? Jeśli tak, to wyślę Ci pliki.

0
  • #19 01 Wrz 2018 05:24
    basto
    Poziom 14  

Oczywiście że wiem ;) zawsze tak wgrywam. Jeszcze nie mam tej płyty ale w przyszłym tygodniu prawdopodobnie będę ją miał, więc przyda się.

0
  • #21 24 Wrz 2018 21:22
    misiekpb
    Poziom 19  

I co? Działa Ci ten oscam?

0
  • #22 27 Wrz 2018 00:08
    vito007
    Poziom 18  

A może Koledzy wiedzą jak zmusić MGCAMD135 do niezależnej obsługi dwóch głowic?

0