Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40D503 Jednokrotnie się włączy.

13 Mar 2018 20:12 1053 5
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam taki problem
    Telewizor jak temacie. Po burzy naprawiany zasilacz bn44-00469b. Mam taki objaw. Po wpieciu do sieci tylko raz telewizor wstaje, normalnie działa. Po wyłączeniu z pilota już drugi raz nie włączy się.
    Mogę wymusić z PS on zasilacz wtedy działa.
    Czy ktoś się spotkał z takim działaniem?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 38  
    Na czym polegała naprawa ?
    Czy elektrolity wszystkie wymienione ?
    Po odpięciu logiki od zasilacza startuje za każdym razem ?
    Jak kształtują się napięcia po uruchomieniu ?
    Ile miga dioda w momencie, w którym nie chce się uruchomić ?
  • Poziom 10  
    Dioda mignie 6 razy po włączeniu pilotem czy to z przycisku. Napięcia wszystkie są tak jak na opisie złącz (nie mam manuala) Były wymienione fety w inverterze oraz drivery. Sekcja PFC były zwalone diody warystor i gm0465r kondy wymienione. Po wymuszeniu z zewnętrznego zasilacza stanu na Ps On też raz na 10 startów nie uruchamia się. Logika daje stan 3.5V na ps on w momencie wciśnięcia pilota także powinno to działać. Orientujesz się może czy podświetlenie startuje po Ps on czy jeszcze jakiś sygnał idzie na transoptor z płyty logiki?
  • Poziom 12  
    Witam.Sprawdź na zasilaczu p-channel mosfet MDD3752 oznaczony jako QM801 .Pewnie jest zwarty i szleje p_dim.Znajduje się on w pobliżu złącza na płytę główną.
  • Poziom 10  
    Ok wydaje się coś nie tak z tym mdd3752 Nie jest zwarty ale na nim trop się kończy.Znasz może jakiś zamiennik?