Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka LG 1403TDS6 - silne wibracje pralki podczas wirowania

13 Mar 2018 20:41 1992 10
  • Level 11  
    Witam! Jaka może być przyczyna silnych wibracji pralki, mimo wymienionych wszystkich amortyzatorów, podczas wirowania?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 22  
    Ostawiam łożysko, już taki przypadek z LG miałem, ale może być też problem z krzyżakiem:)
  • Level 11  
    Dzisiaj dokładnie sprawdziłem pralkę: wypoziomowana dokładnie, podłoże stabilne, betonowe, bez wkładu zachowuje się poprawnie. Sprawdzałem obroty wirowania. Na 1400 obr. stoi na miejscu i ma niewielkie drgania. Bęben ma niewielkie luzy na łożyskach, wyczuwalne podczas poruszania ręką. Podkreślam - niewielkie! Pralka wpada w wibracje na początku cyklu wirowania (obr. 800) tak mocno, że przesuwa się po posadzce i trzeba ją trzymać.
  • Level 22  
    facio7 wrote:
    wypoziomowana dokładnie, podłoże stabilne, betonowe,

Sprawdź czy pewnie stoi na wszystkich czterech łapach, wystarczy, że jedna nóżka będzie niewyregulowana dokładnie i pralka tańczy:)
  • Level 11  
    Sprawdzałem nie raz, stoi pewnie na wszystkich nogach. Moim skromnym zdaniem pozostały jeszcze łożyska bębna,bo maja minimalny luz! W tej pralce silnik jest na osi bębna, jest jakiś problem w rozebraniu tego ustrojstwa i na co zwracać uwagę?
  • Level 28  
    Pralka przyzwoita przy wymianie łożysk. Czasem problem jest przy wymianie samego uszczelniacza, gdyż jest on osadzony w plastikowej obudowie, a widziałem że potrafiła się delikatnie wypaczyć i wypychać zimmer z gniazda.
  • Level 11  
    Muszę się za to zabrać. Możesz podać jakie tam są łozyska i uszczelniacz (oznaczenie), żeby zakupić i przy jednym rozbieraniu załatwić sprawę.