Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele G1180 SVCI - Zmywarka zawiesza się/pompa startuje i wyłącza się

Jarek F. 13 Mar 2018 21:11 264 2
  • #1 13 Mar 2018 21:11
    Jarek F.
    Poziom 3  

Witam,
    W zmywarce Miele G1180 SVCI zaczęła głośno pracować pompa myjąca. Pompa działała, ale głośno. Okazało się, że turbina się rozwarstwiła i trzeba było ją skleić. Naprawa turbiny wykonana przez serwis agd.
    Po zamontowaniu pompy miałem jeszcze trudności z przebiciem lub zwarciem (wybijało mechanizm różnicowy), ale okazało się, że gdzieś dostała się woda przy przewracaniu zmywarki na bok. Po osuszeniu całości problemy ze zwarciem minęły.

Niestety, po zamontowaniu pompy i osuszeniu zmywarki pompa dziwnie się zachowuje. Zmywarka rozpoczyna normalnie program, napełnia się wodą i rozpoczyna cykl prania. Po kilku/kilkunastu sekdunach jednak przerywa mycie na kilka sekund i wznawia mycie. Pompa normalnie pracuje, woda przepływa przez rury doprowadzające wodę do zmywarki. Po chwili znów staje i tak się to powtarza 5-8 razy. Po kilku powtórzeniach zmywarka sygnalizuje błąd -migają wszystkie diody, słychać sygnał dźwiękowy i woda jest wypuszczana.

Nie mam niestety pojęcia jak się za to zabrać. Serwis na najbliższy termin za min. tydzień... Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

pozdrawiam
    Jarek

0 2
  • #2 13 Mar 2018 21:24
    maniek475
    Poziom 23  

Witam.

Jeżeli wszystkie przewody odpowiednio podpięte, zawilgotniały bądź uszkodozony hydrostat na pompie myjącej .

Pozdrawiam maniek475.

0
  • #3 13 Mar 2018 21:56
    Jarek F.
    Poziom 3  

dziękuję. mogę go jakoś oczyścić / osuszyć / sprawdzić samodzielnie? Czy pozostaje wymiana na nowy?
    Jeśli dobrze rozumiem to chodzi o cały moduł przepływomierza podłączanego do pompy (element na pierwszym zdjęciu w poniższym wątku, który znalazłem, ale wątek był bez odpowiedzi):

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3390364.html#16778260

pozdrawiam
    Jarek

0
  Szukaj w 5mln produktów