Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miele G1180 SVCI - Zmywarka zawiesza się/pompa startuje i wyłącza się

Jarek F. 13 Mar 2018 21:11 1059 2
 • #1
  Jarek F.
  Level 6  
  Witam,
  W zmywarce Miele G1180 SVCI zaczęła głośno pracować pompa myjąca. Pompa działała, ale głośno. Okazało się, że turbina się rozwarstwiła i trzeba było ją skleić. Naprawa turbiny wykonana przez serwis agd.
  Po zamontowaniu pompy miałem jeszcze trudności z przebiciem lub zwarciem (wybijało mechanizm różnicowy), ale okazało się, że gdzieś dostała się woda przy przewracaniu zmywarki na bok. Po osuszeniu całości problemy ze zwarciem minęły.

  Niestety, po zamontowaniu pompy i osuszeniu zmywarki pompa dziwnie się zachowuje. Zmywarka rozpoczyna normalnie program, napełnia się wodą i rozpoczyna cykl prania. Po kilku/kilkunastu sekdunach jednak przerywa mycie na kilka sekund i wznawia mycie. Pompa normalnie pracuje, woda przepływa przez rury doprowadzające wodę do zmywarki. Po chwili znów staje i tak się to powtarza 5-8 razy. Po kilku powtórzeniach zmywarka sygnalizuje błąd -migają wszystkie diody, słychać sygnał dźwiękowy i woda jest wypuszczana.

  Nie mam niestety pojęcia jak się za to zabrać. Serwis na najbliższy termin za min. tydzień... Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

  pozdrawiam
  Jarek
 • #2
  maniek475
  Level 24  
  Witam.

  Jeżeli wszystkie przewody odpowiednio podpięte, zawilgotniały bądź uszkodozony hydrostat na pompie myjącej .

  Pozdrawiam maniek475.
 • #3
  Jarek F.
  Level 6  
  dziękuję. mogę go jakoś oczyścić / osuszyć / sprawdzić samodzielnie? Czy pozostaje wymiana na nowy?
  Jeśli dobrze rozumiem to chodzi o cały moduł przepływomierza podłączanego do pompy (element na pierwszym zdjęciu w poniższym wątku, który znalazłem, ale wątek był bez odpowiedzi):

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3390364.html#16778260

  pozdrawiam
  Jarek