Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ue32eh5000w - pod¶wietlenie matrycy led nie działa

jayonlyone 13 Mar 2018 21:40 5730 4
    jayonlyone
    Level 1  
    Witamm
    Z góry przepraszam ale jestem laikiem w te klocki...
    Więc w telewizorze nie działa mi pod¶wietlenie LED - jak przy¶wiecę ekran latark± to widać obraz... Czy jest możliwem żebym -będ±c laikiem, ale też nie do przesady- dał radę naprawić to sam, lub choć zlokalizować uszkodzony element?? w zał±czeniu zdjęcia. z góry dzięki za pomoc
    płytka wej¶cia
    płytka zasilania przód
    płytka zasilania tył
    Jedyny dziwny elementue32eh5000w - pod¶wietlenie matrycy led nie działaue32eh5000w - pod¶wietlenie matrycy led nie działaue32eh5000w - pod¶wietlenie matrycy led nie działaue32eh5000w - pod¶wietlenie matrycy led nie działaue32eh5000w - pod¶wietlenie matrycy led nie działa
    kudla gerard
    Level 12  
    Witam na pocz±tek proszę sprawdzić obwód ledowy pod¶wietlenia matrycy np. poprzez zasilenie zewnętrznym zasilaczem regulowanym od 0v -130v (pr±d stały) jeżeli matryca pod¶wietli się przechodzimy do sprawdzenia zasilacza .
    Zbigniew Sekula
    Level 22  
    A napisz mi jaka jest matryca w tym TV.

Dodano po 3 [minuty]:

Możesz też sprawdzić jakie masz napięcie po wypięciu kabelka do pod¶wietlenia.
    ZenonK
    Level 12  
    Naprawiałem wczoraj taki sam odbiornik, uszkodzenie było w zasilaczu .Napięcie wyj¶ciowe zasilaj±ce pod¶wietlenie led było ok. 30V , a powinno być przy ¶wiec±cych diodach ok. 80V.Sprawdż elektrolit 47uF/200V w zsilaczu CM867. W pierwszej kolejno¶ci sprawdż napięcia.
    Freddy
    Level 43  
    jayonlyone wrote:
    Czy jest możliwem żebym -będ±c laikiem, ale też nie do przesady ...
    Tak, proszę wzi±ć miernik i pomierzyć napięcie zasilaj±ce pod¶wietlenie.