Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Superlux HD 669 - Uszkodzone złącze JACK

Vayneed 13 Mar 2018 21:51 1089 5
  • #1 13 Mar 2018 21:51
    Vayneed
    Poziom 3  

Witam,
    zepsuła mi się wtyczka Jack w słuchawkach Superlux HD 669. Na zdjęciach widać, że kabel niebieski przy końcu Jacka jest jakby zaplątany
    I teraz pytanie jak zabrać się za naprawę tego. Z tego co wiem będę potrzebował wtyku mini jack i lutownicy. Lecz nie wiem jak się zabrać za naprawę tego, gdzie ciąć itp. Czy do naprawy tego wystarczy pierwszy lepszy poradnik z Youtube ?
    Z góry dziękuję za pomoc.Superlux HD 669 - Uszkodzone złącze JACKSuperlux HD 669 - Uszkodzone złącze JACK

0 5
  • #2 13 Mar 2018 22:28
    Popielaty
    Poziom 14  

Czy jest konieczne aby przewód, który dopinasz do słuchawek był odpinany ? Jeżeli nie, zastąpiłbym tego jacka przewodem o odpowiedniej długości z jackiem na końcu i dolutował bezpośrednio do słuchawek. Do naprawy niezbędna będzie lutownica, podstawowe umiejętnoćci lutowania ewentualnie miernik aby sprawdzić które przewody w oryginale gdzie są do jacka polutowane.

0
  • #3 13 Mar 2018 22:38
    Vayneed
    Poziom 3  

Popielaty napisał:
    Czy jest konieczne aby przewód, który dopinasz do słuchawek był odpinany ?
    Ogółem nie, w zestawie do słuchawek był dołączony kabel 3m. gdzie jedna z końcówek to zwykły wtyk jack, druga zaś to gniazdo do podpinania słuchawek. Więc w sumie można tak zrobić bo słuchawek używam tylko przy komputerze. Czyli jeśli dobrze rozumiem to miałbym odciąć gniazdo jack z tego kabla (pic rel) i przylutować je zamiast gniazda w słuchawkach ?Superlux HD 669 - Uszkodzone złącze JACK

0
  • #4 13 Mar 2018 22:43
    Popielaty
    Poziom 14  

I tak będzie moim zdaniem najprościej i co najważniesze trwalej :)

0
  • #5 13 Mar 2018 22:45
    Vayneed
    Poziom 3  

Okej, czyli muszę przyciąć kable z gniazda mniej więcej tutaj : Superlux HD 669 - Uszkodzone złącze JACK
    W gnieździe z kabla też uciąć i później zlutować odpowiednio kolorami tak ?

0
  • #6 14 Mar 2018 07:42
    Popielaty
    Poziom 14  

Tutaj gdzie strzałki bym zwyczajnie odlutował //jedno połączenie pod koszulką drugi zasłania chyba przewód// i dolutował nowe.Superlux HD 669 - Uszkodzone złącze JACK

0