Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 z 97 - pobiera prąd ( od 0.26 do 0.47A) 1.6

Kamai 13 Mar 2018 21:53 324 12
  • #1 13 Mar 2018 21:53
    Kamai
    Poziom 3  

Witam. Mam problem z akumulatorem z ktorego ucieka prąd. Wartosc ktora udalo mi sie zmierzyc przy otwartym aucie to 0.46/0.47A jest to dosyc duza wartosc. Lecz spada ona lekko po wyjeciu jednego z bezpiecznikow numeru jego niestety nie pamietam ale wartosc pobieranego pradu wynosila wtedy juz 0.33A. Dodam ze jak zamkne auto to wynik spada do 0.26 niezaleznnie od tego czy ten jeden bezpiecznik jest czy go nie ma.

Robilem pomiary pradu wyjmujac każdy bezpiecznik po kolei lecz z marnym skutkiem.... Sprawdzielm tez czy radio nie pobiera prądu w tym celu calkowicie je zdemontowalem lecz i to nie pomogło....

Słyszałem plotki ze jezeli jest zepsuty alternator to moze pobierac prad czy to jest prawda?

Macie jakies pomysły jak rozwiązać moj problem?

0 12
  • #2 13 Mar 2018 22:07
    krismon3
    Poziom 12  

Ubytek prądu powinien być nie wiekszy jak 0.06A.
    Teoretycznie może być to alternator jak i wszystko inne co jest związane z elektryką.
    Najlepiej metodą prób i błędów odłanczać wszystko po kolei i sprawdzać ubytek prądu.

0
  • #3 13 Mar 2018 22:20
    eurotips
    Poziom 35  

Na Forum równolegle rozwiązywany jest bliźniaczy problem,
    tam ucieka jeszcze większy prąd i nadal nie znaleziono rozwiązania.
    Alternator to jest dobry trop.

0
  • #4 13 Mar 2018 22:50
    Ireneo
    Poziom 40  

Po pierwsze to passatów jest kilka modeli...

0
  • #5 14 Mar 2018 07:00
    Kamai
    Poziom 3  

Passat b5 z 97 roku

0
  • #6 14 Mar 2018 09:41
    Aleksander_01
    Poziom 39  

Brak uśpienia jakiegoś modułu spowodowany brakiem masy. Zobacz masę obok modułu komfortu, gdy ona gnije to taki jest pobór prądu.

0
  • #7 14 Mar 2018 17:46
    abart64
    Poziom 28  

Rozłącz testowo włącznik stopu nad pedałem.
    Sprawdź wkładki czy zamykają i otwierają drzwi. Może któraś jest uszkodzona i zamek stoi w pozycji zamykania lub otwierania.

0
  • #8 14 Mar 2018 18:26
    Kar
    Poziom 12  

Jeśli jest możliwość odłączenia przewodu prądowego alternatora i sprawdzenia co się dzieje po dobie można wyeliminować ten podzespół. Pomimo tego stawiam na moduł komfortu. Też odłączyć bo może się okazać w końcu że to rozrusznik. Pozdrawiam.

Dodano po 4 [minuty]:

Ostatnio robiłem Passata gdzie prąd żarł moduł climatronika.Pozdro

0
  • #9 14 Mar 2018 19:37
    Ireneo
    Poziom 40  

Błędy pokażą czy to coś z modułami drzwi...

0
  • #10 15 Mar 2018 07:05
    Kamai
    Poziom 3  

Wczoraj zauwazylem dosc dziwna rzecz gdy mialem zamkniete auto i odpiolem klemy zeby mi akumulator nie padl, po ponownym podlączeniu klem tylnych drzwi wogle nie dalo sie otworzyc ani cenyralką ani od srodka.. Odlaczylem akumulator raz jeszcze i podlaczylem i problem zniknął. Wczesniej mialem cos takiego ze jedne drzwi mi sie czasem nie zamykaly po odlaczeniu akumulatora.

Mam nadzieje ze to jest jakas wskazowka

0
  • #11 18 Mar 2018 19:46
    Kamai
    Poziom 3  

Wykluczyłem kolejny problem jakim jest alternator. Odłączyłem na 24 godziny po tym czasie auto nie było w stanie już odpalić. akumulator wskazywał napięcie około 8V.
    Sprawdzałem dziś prąd jaki ucieka raz jeszcze i te wartości dosyć mocno się zmieniały.
    Gdyż najniższą wartość jaką zanotowałem było 0.26A nie zmieniając dosłownie nic tylko i wyłącznie na chwilę odłączyłem miernik i po ponownym podłączeniu nie chciał pokazać mniej niż 0.48

Dodano po 1 [minuty]:

Kar napisał:
    Jeśli jest możliwość odłączenia przewodu prądowego alternatora i sprawdzenia co się dzieje po dobie można wyeliminować ten podzespół. Pomimo tego stawiam na moduł komfortu. Też odłączyć bo może się okazać w końcu że to rozrusznik. Pozdrawiam.

Dodano po 4 [minuty]:

Ostatnio robiłem Passata gdzie prąd żarł moduł climatronika.Pozdro

Ja w swojej wersji passata nie mam climatronika

0
  • #12 18 Mar 2018 19:55
    Aleksander_01
    Poziom 39  

Odepniesz wszystkie drzwi z kostek, porozpinasz wszystkie kostki przy lewym słupku a pobór jak był tak będzie.

0
  • #13 20 Mar 2018 16:46
    Kamai
    Poziom 3  

Witam dziś znalazłem kawałem upływu prądu prawe tylne drzwi. po ich odpięciu i zamknięciu auta stan na mierniku wskazywał 0.2A

Mam zapytnie: zna ktoś jakiegoś elektryka samochodowego w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego lub Bełchatowa? zaczynam sie już poddawać

0