Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L750/755 - Windows 7 - czarny ekran ze strzałką kursora myszy

13 Mar 2018 22:24 390 4
  • Specjalista Automatyk
    Pacjent to laptop Toshiba Satellite L750/755 wyposażony w system operacyjny Windows 7 Home Edition. Po wyskoczeniu jakiegoś komunikatu o błędzie (niestety nie wiedziałem a wiem jedynie z opowieści) został wyłączony. Po ponownym załączeniu nie startuje system operacyjny. To znaczy komputer uruchamia się - pojawia się logo Windows a następnie po chwili czarny ekran z ze strzałką kursora myszy i tak już zostaje.
    Co ciekawe jeśli wcisnę pięć razy klawisz Shift to pojawia się okienko o "klawiszach trwałych".
    Próbowałem uruchomić komputer w trybie awaryjnym, w trybie awaryjnym z wierszem poleceń. Bez skutku.

Próbowałem "naprawić" system przy pomocy narzędzia do odzyskiwania systemu. Użycie "narzędzia do naprawy systemu podczas uruchomienia" nie przyniosło pozytywnego skutku. Przywracanie systemu niestety rzuca błędem aplikacji (?) takim jak na załączonym zdjęciu, przy czym adres docelowy 0x00000008 jest taki sam dla każdego błędu.

Testowałem pamięć komputera - jest OK.
    Testowałem dysk - wydaje się być OK, nie ma problemów zarówno z systemem plików jak i samym dyskiem.
    Uruchomiłem mini XP z Hiren's boot CD i robię backup danych użytkownika jeśli trzeba będzie "sponiewierać" dysk.

Co sensownego można zrobić z takim "pacjentem"? Oczywiście "Toshiba Recovery Wizard" zostawiam sobie na koniec jeśli już nic innego nie da się zrobić i dane będę mieć zbackupowane.
  • Specjalista Automatyk
    Załączam "obrazek" z Crystal Info - ja tu problemu nie widzę.
    Toshiba L750/755 - Windows 7 - czarny ekran ze strzałką kursora myszy

Dysk czysty, bezwirusowy (przeskanowany cały).
  • Moderator - Komputery Serwis
    W SMART widać parametry (BF) i (DC) informujące o tym że dysk zanotował niejeden upadek/uderzenie.
  • Specjalista Automatyk
    Dysk z laptopa to i czasem niedelikatnie się z nim obchodzono ale faktycznych upadków nie zaliczył.