Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Ariston dwufunkcyjny BS 24 - żółta dioda, awaria

oli 13 Mar 2018 22:51 309 2
  • #1 13 Mar 2018 22:51
    oli
    Poziom 10  

Witam mam taki problem - dziś zauważyłem, że w piecu podczas odpalania zaczyna migać pomarańczowa dioda (komin) oraz diody temperatury (60, 70, 80) i piec próbuje co chwilę na nowo wystartować. Jak przestawiłem oba pokrętła praktycznie na minimum piec działał przez chwile poprawnie (obie funkcje), natomiast jak tylko podniosę temperaturę to to znów migają kontrolki? Zdjąłem rurę, sprawdziłem ciąg, wygląda ze jest ok, wentylator słychać, pompę słychać, ogień się zapala (co prawda ma inny kolor - bardziej pomarańczowy niż kiedyś)... gdzie szukać usterki? Nie widzę modelu pieca, ale wygląda identycznie jak ten BS 24.

Po chwili np. odkręcam ciepłą wodę (temp na minimum), piec włącza się normalnie (daję temp na maxa) i chodzi przez kilkanaście minut normalnie, a po wyłączeniu i włączeniu znów pomarańczowa dioda.

0 2
  • #2 14 Mar 2018 19:04
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Kiedy przegląd robiony ? według kodu usterek problem z jonizacją

0
  • #3 14 Mar 2018 20:01
    oli
    Poziom 10  

Piec ma ok 2 lat przegląd miał być po roku ale coś nie mogliśmy się dogadać z serwisantem i w końcu nie był zrobiony , tez dziś słyszałem ze trzeba wyczyścić tylko nie do końca wiem co ? Rozebrałem obudowę później blachę z okienkiem a dalej już nie szedłem....

0