Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Yoga 500 - Lenovo Yoga 500 Jak odzyskać dane

radoskur24 13 Mar 2018 23:45 198 3
  • #1 13 Mar 2018 23:45
    radoskur24
    Poziom 2  

Witam mam krótkie pytanie czy ze zdjęcia poniżej wynika ze dysk jest spalony ? Od kilku dni nie mogę uruchomić komputera , Podczas uruchamiania słychać ze komputer pracuje lecz nic się nie włącza jedyne co to mogę wejść w biosa
    Lenovo Yoga 500 - Lenovo Yoga 500 Jak odzyskać daneA4C33B63-7...76940.jpeg Download (1.42 MB)

0 3
  • #2 14 Mar 2018 02:09
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj.
    Ze zdjęcia wyżej nie wynika, że dysk jest spalony. Ze zdjęcia wyżej wynika, że komputer nie jest w stanie go wykryć i użyć. Może być wyjęty z komputera, odłączony lub uszkodzony, brak widoczności dysku może być spowodowany też innymi usterkami, ale jednak warto się skupić na początek na najbardziej oczywistej, czyli na ewentualnym uszkodzeniu dysku.

1
  • #4 14 Mar 2018 18:27
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Możesz dysk próbować podłączyć do komputera stacjonarnego bez żadnych przejściówek - to byłoby najlepsze rozwiązanie. Możesz próbować za pomocą przejściówki, na przykład jak na foto, tylko zwróć uwagę (w przypadku takiej przejściówki), aby port USB do którego podłączasz dysk miał wydajność na tyle dużą, żeby taki dysk zasilić.

Ogólnie USB 3.0 wystarczy do większości dysków, dla USB 2.0 można założyć, że dysk powinien pobierać poniżej 0.5A (informacje o poborze prądu można znaleźć na etykiecie dysku).

1