Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podlaczenie oswietlenia do Domku ogrodowego

Kaamiru 14 Mar 2018 02:41 252 7
  • #1 14 Mar 2018 02:41
    Kaamiru
    Poziom 2  

Witam, mieszkam w Japonii i chciałbym dziadkowi zrobić dziadkowi światło w domku na narzędzia bo biedny się meczy i często gdzieś się uderzy . Nie jestem pewny jaki układ sieci jest w Japonii ale napewno nie jest to żaden z TN . Napięcie to 100 V 60/50 Hz . Jako ze są tu robione domki z drewna obite OSB i do tego obite sztucznym materiałem imitującym czy to cegłę czy coś . To ciężko by było ciągnąć z rozdzielnicy lub z gniazda. Czy mógłbym to zrobić na zasadzie lampki biurowej ? Mam kilka gniazd zewnętrznych które są z każdej strony na budynku ktore służą do zasilania sprzętów do użytku zewnetrznego jak kosiarki , wiertarki przedłużacze i inne moco zerne . Czy jakbym pociągnął przedłużacz w Rurce ochronnej pod ziemia do domku ogrodowego albo i zwykły przewód z wtyczka na stałe podłączona do tego gniazda zewnetrznego i dodał łącznik do wlacZania i wyłączania zasilania w domku to czy zdało by to egzamin ? Chodzi tu o to żeby tylko wieczorem jak ciemno dziadek mógł światło włączyć . Skończyłem technikum energetyczne i pracowałem trochę przy instalacjach w domkach i blokach i mam trochę podstawowej wiedzy na temat łączenia . Wiec jeśli to by zdało egzamin to bym sobie poradził . Bo żeby zawołać elektryka żeby to zrobił to bym musiał płacić ogromne pieniądze za totalna rozbiórkę ściany budynku tylko po to żeby jedno oświetlenie podłączyć . Bardzo proszę o poradę o pozdrawiam !

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 14 Mar 2018 05:13
    actin
    Poziom 33  

Jeśli chcesz podłączyć tylko światło, to osobiście wymienił bym jeden kontakt na puszkę, w niej połączył kabel ziemny który puści bym do szopki a w niej zrobiłbym mała rozdzielnice z przełącznikiem i wyjściem na lampy. Oczywiście w peszlu biorąc pod uwagę budowę tej chatki.
    A skoro pracowałeś przy instalacjach, to normy i zasady bezpieczeństwa powinienes znać

Moderowany przez retrofood:

Jest taka dobra zasada, jeśli nie wiem to nie wprowadzam ludzi w błąd. A to nie jest Twój pierwszy raz. Ostrzeżenie. Pkt 3.1.11 regulaminu.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 14 Mar 2018 06:41
    Kaamiru
    Poziom 2  

Nawet żeby puszkę wstawić to byłby problem bo jest to ma zewnątrz i bym musiał ingerować w okrycie budynku . Czy tak jak mówiłem , kabel na wtyczkę podłączony do gniazda pociągnięty w rurce pod ziemia do domku na narzędzia tam pociągnięty do włącznika i z włącznika do lampy . Czy zdało by to egzamin ?

0
  • #4 14 Mar 2018 15:55
    actin
    Poziom 33  

Myślę że zda egzamin pod warunkiem że będziesz dla bezpieczeństwa używał tylko wtedy gdy Potrzeba

0
  • #6 14 Mar 2018 23:17
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

Autorowi wątku proponuję zadać to pytanie na forach Japońskich.
    My nie znamy tamtejszych przepisów i wymagań i nie będziemy brali za to odpowiedzialności.

0
  • Pomocny post
    #7 15 Mar 2018 09:18
    mpier
    Poziom 16  

Hej, to jest raczej pytanie niż sensowna odpowiedź, ale nie mógłbyś podłączyć tego oświetlenia "bezprzewodowo"? Mały panel z akumulatorem i do tego ledy.

0
  • #8 15 Mar 2018 09:22
    Kaamiru
    Poziom 2  

W sumie dobry pomysł poprowadzi kolektor na zewnątrz do tęgo wpiąć łącznik ;) ! Dzięki .

Dodano po 53 [sekundy]:

Użytkownik podsunął mi dobry pomysł na rozwiązanie mojego pomysłu

0