Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podlaczenie oswietlenia do Domku ogrodowego

14 Mar 2018 02:41 363 7
 • Poziom 2  
  Witam, mieszkam w Japonii i chciałbym dziadkowi zrobić dziadkowi światło w domku na narzędzia bo biedny się meczy i często gdzieś się uderzy . Nie jestem pewny jaki układ sieci jest w Japonii ale napewno nie jest to żaden z TN . Napięcie to 100 V 60/50 Hz . Jako ze są tu robione domki z drewna obite OSB i do tego obite sztucznym materiałem imitującym czy to cegłę czy coś . To ciężko by było ciągnąć z rozdzielnicy lub z gniazda. Czy mógłbym to zrobić na zasadzie lampki biurowej ? Mam kilka gniazd zewnętrznych które są z każdej strony na budynku ktore służą do zasilania sprzętów do użytku zewnetrznego jak kosiarki , wiertarki przedłużacze i inne moco zerne . Czy jakbym pociągnął przedłużacz w Rurce ochronnej pod ziemia do domku ogrodowego albo i zwykły przewód z wtyczka na stałe podłączona do tego gniazda zewnetrznego i dodał łącznik do wlacZania i wyłączania zasilania w domku to czy zdało by to egzamin ? Chodzi tu o to żeby tylko wieczorem jak ciemno dziadek mógł światło włączyć . Skończyłem technikum energetyczne i pracowałem trochę przy instalacjach w domkach i blokach i mam trochę podstawowej wiedzy na temat łączenia . Wiec jeśli to by zdało egzamin to bym sobie poradził . Bo żeby zawołać elektryka żeby to zrobił to bym musiał płacić ogromne pieniądze za totalna rozbiórkę ściany budynku tylko po to żeby jedno oświetlenie podłączyć . Bardzo proszę o poradę o pozdrawiam !
 • Poziom 33  
  Jeśli chcesz podłączyć tylko światło, to osobiście wymienił bym jeden kontakt na puszkę, w niej połączył kabel ziemny który puści bym do szopki a w niej zrobiłbym mała rozdzielnice z przełącznikiem i wyjściem na lampy. Oczywiście w peszlu biorąc pod uwagę budowę tej chatki.
  A skoro pracowałeś przy instalacjach, to normy i zasady bezpieczeństwa powinienes znać

  Moderowany przez retrofood:

  Jest taka dobra zasada, jeśli nie wiem to nie wprowadzam ludzi w błąd. A to nie jest Twój pierwszy raz. Ostrzeżenie. Pkt 3.1.11 regulaminu.

 • Poziom 2  
  Nawet żeby puszkę wstawić to byłby problem bo jest to ma zewnątrz i bym musiał ingerować w okrycie budynku . Czy tak jak mówiłem , kabel na wtyczkę podłączony do gniazda pociągnięty w rurce pod ziemia do domku na narzędzia tam pociągnięty do włącznika i z włącznika do lampy . Czy zdało by to egzamin ?
 • Poziom 33  
  Myślę że zda egzamin pod warunkiem że będziesz dla bezpieczeństwa używał tylko wtedy gdy Potrzeba
 • Admin Elektroenergetyka
  Autorowi wątku proponuję zadać to pytanie na forach Japońskich.
  My nie znamy tamtejszych przepisów i wymagań i nie będziemy brali za to odpowiedzialności.
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Hej, to jest raczej pytanie niż sensowna odpowiedź, ale nie mógłbyś podłączyć tego oświetlenia "bezprzewodowo"? Mały panel z akumulatorem i do tego ledy.
 • Poziom 2  
  W sumie dobry pomysł poprowadzi kolektor na zewnątrz do tęgo wpiąć łącznik ;) ! Dzięki .

  Dodano po 53 [sekundy]:

  Użytkownik podsunął mi dobry pomysł na rozwiązanie mojego pomysłu