Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit BIAA 33 F SI Y - błąd F07 lodowka przestaje chłodzić po tygodniu

Krzysiek_agent 14 Mar 2018 08:32 294 2
  • #1 14 Mar 2018 08:32
    Krzysiek_agent
    Poziom 2  

Witam!
    Na lodówce wyskoczył mi błąd F07. Był majster od lodówek i coś naprawił, ale powiedział, że z czasem trzeba będzie wymienić płytę/moduł sterujący. Płytę kupiłem już zaprogramowaną pod mój model lodówki i działa tak ok. 7 dni. Żaden błąd nie wyskakuje tylko lodówka i zamrażarnik przestaje działać. Kiedy ją wyłącze na noc rano działa i tak w koło. Domyślam się, że to może być wina grzałki odszraniania, ale to tylko moje przypuszczenia.

Od czego mam zacząć?
    Co robić? Pomocy! Z góry dziękuję

0 2
  • #2 14 Mar 2018 11:06
    Sebastian_M26
    Poziom 11  

Czujnik lub grzałka.

Podobny mój problem: :arrow:
    Link

Nie działa grzałka albo czujnik oblodzeniowy, u mnie temat nie do naprawy, zatopione w piance. Serwisant też chciał mnie na moduł naciągnąć, ale jak mu powiedziałem, że zapłacę za tydzień jak będzie wszystko działać, jak nie trafna diagnoza może sobie moduł zabrać, zrezygnował... Co za ludzie, chcą uczyć się na kliencie...

Temat rozwiązałem nie obniżając zbytnio temperatury 30-50% zakresu, nie używam też funkcji szybkiego schładzania.

1
  • #3 30 Mar 2018 07:04
    Krzysiek_agent
    Poziom 2  

Lodówka działa 3 tygodnie. Po prostu nie można wciskać przycisków od super chłodzenia i zamrażania. Jeżeli się któryś wciągnie trzeba wyłączyć lodówkę z prądu zostawić otwarte drzwiczki chłodziarki i zamrażarki na jakieś 12 godzin i później działa normalnie.

0