Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra A ubywający płyn chłodniczy

17 Sie 2005 21:23 4213 7
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam taki problem, mam Vectre A 91 silnik 1.8 benzyna i od pewnego czasu zaczyna mi wcinać płyn z chłodnicy.
    Żadnych wycieków na zewnątrz nie stwierdziłem ( auto trzymam w garażu i zadnych plam ). Pytam w zasadzie z ciekawości, bo i tak pewnie trzeba będzie się udać do fachury, a przy okazji będę wiedział na co się przygotować. Ubytek jest rzędu - zbiorniczka - na 1000 km.

Ppzdrawiam i dzięki
  • Poziom 34  
    Uszczelka pod głowicą,wydatek rzędu 400 zł.
  • Poziom 12  
    kup sobie proszek uszczelniający ( około 5zł ogólnie dostępny)wymieszaj z płynem do chłodnicy i wlej to do chłodnicy.powinno pomóc jesli nie to patrz wyżej czyli wymiana uszczelki pod głowicą.
  • Poziom 11  
    zobacz czy weże łaczace chłodnice i silnik mocno puchną ...jak puchna to uszczelke masz dmuchnieta jak siema ...wydmuchiwanie uszczelek jest przypadłoscia silników vectrach A ... u mnie taki podmuch kosztował 600 pln ( szlif głowicy , docieranie gniazd zaworów ...ustawienie kompa który wskoczył sobie w tryb servisowy) ....
  • Poziom 30  
    Plyn chlodniczy moze znikac w nastepujacy sposob poprzez nagrzewnice, uszkodzona chlodnice, nieszczelne weze np. na zaciskach i wcale nie musisz miec plam bo wystrczy ze bedzie ci go ubywalo podczas jazdy i kapal bedzie na elementy rozgrzane w silniku i plam nie bedzie. Ostatnia mozliwoscia jest uszkodzona uszczelka pod glowica ale wystarczy wyciagna bagnet by to stwierdzic gdyz przedostanie sie calego zbiorniczka do oleju jest faktem zauwazalnym.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    A propos dodatków do płynu chłodzącego można dodać jak się jest 500km
    od domu bo potem trzeba wymienić pompę wodną.Wszelkie dodatki uszkadzają reparaturkę /uszczelniacz/ w pompie wodnej i pompa zaczyna cieknąć.
  • Poziom 11  
    sprawdz stan oleju czy go nieprzybywa i czy niejest siny? A jak ci intensywnie paruja szyby i jest to kłopot podczas gdy nawiew działa to nagrzewnica
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedzi, przyczyną ubytku był przeciek przy broku.
    pomogło dosypanie proszku uszczelniającego. Mineło okolo ośmiu miechów od momentu dosypania proszku i wszystko jest OK