Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie potencjometru do air top 2000

rafalFFB 14 Mar 2018 11:01 633 4
  • #1 14 Mar 2018 11:01
    rafalFFB
    Poziom 11  

Witam, jestem posiadaczem webasta air top 2000 s-d webasto działa, jest podłączone w niewielkim pomieszczeniu ostatnio zakupiłem do niego regulator jak na zdjęciach, do potencjometru z webasta wychodzą biały i niebieski jednak w regulatorze jest cztery wejścia a w ciężarówce w której orginalnie jest podłączone takie samo webasto z takim regulatorem jest podłączone trzy przewody po numerach doszedłem że to biały, niebieski i czerwony, szukałem w internecie ale widziałem jeszcze inne regulatory z 4-ma podłączonymi przewodami czwarty był czarny, nie chcę uszkodzić sterownika ani regulatora więc pytam, z góry dziękuję za odpowiedź.

0 4
  • #2 14 Mar 2018 14:35
    marcin.koz2910
    Poziom 18  

pierwsze pytanie czy to tylko potencjometr czy ma jeszcze w sobie włącznik który "odpala" piec ??

jeśli tylko regulacja to masz dwa przewody to są do potencjometru a ten trzeci to pewnie podświetlanie. Najlepiej zdjąć obudowę i wszystko będzie jasne

Samo podłączenie to nie jest tragedia oto najprostszy schemat

Podłączenie potencjometru do air top 2000

0
  • #3 14 Mar 2018 15:07
    rafalFFB
    Poziom 11  

marcin.koz2910 napisał:
    pierwsze pytanie czy to tylko potencjometr czy ma jeszcze w sobie włącznik który "odpala" piec ??

No właśnie mie pamiętam czy ma włącznik nowy jest w drodze do mnie, jeszcze jeden wolny samiectam tam jest, dziwiło mnie to trochę właśnie że wszystkie mają albo cztery przewody albo 2, a u mnie trzy i jedno wolne

0
  • #4 14 Mar 2018 15:24
    marcin.koz2910
    Poziom 18  

w takim razie do dzieła i daj znać

0