Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LD465 - Podświetlenie miga, wyłącza się, miga standby

14 Mar 2018 17:57 711 10
  • Poziom 13  
    Pomocy!
    W sobotę zwalił mi się z szafki TV LG 32LD465. Podczas upadku zasilacz dotknął do matrycy i zrobił zwarcie, aż wywaliło korki. Po rozkręceniu okazało się, że uwaliło zasilacz. Kupiłem nowy (używany, ale działający), podłączyłem i tv włącza się na dwie sekundy, odbiera jak trzeba. Po tych 2s wyłacza się i znów włącza. Sekwencja to 3x wł/wył i wreszcie wyłacza się, ale miga dioda standby. Gdzie szukać dalej?

Dodano po 1 [minuty]:

po odłączeniu matrycy dzieje się to samo. Czy płyta główna do wymiany?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    A z podświetleniem wszystko w porządku, może któraś świetlówka pękła.
  • Poziom 21  
    Na początek trzeba to rozkręcić i zobaczyć czy nie ma jakiś widocznych uszkodzeń, skoro działa, tzn że ogólnie jest ok, może jakiś zimny lut, zwarcie do masy po jakimś elemencie ( może coś się urwało i robi zwarcie w środku)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    A co powiecie o tym migającym standby? czy to coś oznacza w serwisie? Matryca o dziwo nie pękła i wyświetla piękny obraz. Tylko to migające co 2s podświetlenie i wyłączenie się po ok 10s.

Dodano po 1 [minuty]:

Podświetlenie na całej długości świeci OK. Jasność obrazu nie zmieniona w porównaniu do stanu sprzed upadku.

Dodano po 2 [minuty]:

Aha i jeszcze zauważyłem takie delikatne pstryknięcie (da się usłyszeć tylko w zupełnej ciszy) dochodzące z okolicy zasilacza. Dźwięk ten występuje tylko podczas gaśnięcia diod podświetlenia.
  • Poziom 21  
    pomierz zasilacz, zobacz czy nie ma jakiś odchyleń na zasilaczu. pstryknięcie może być od przekaźnika. Chyba że jakieś pęknięcie w rdzeniu transformatora.
  • Poziom 13  
    Zasilacz wymieniony. tamten wywaliłem. I ten widać, że próbuje wystartować tv, ale tylko na chwilę, bo zaraz się wyłącza.
  • Poziom 21  
    ewidentnie gdzieś jest zwarcie, pytanie gdzie. trzeba pomierzyć wszystkie obwody, ew wypinać jeśli jest taka możliwość.
  • Poziom 24  
    Bananek12 napisał:
    okazało się, że uwaliło zasilacz.

Bananek12 napisał:
    zasilacz wymieniony. tamten wywaliłem.

Wywal i ten.
    Do trzech razy sztuka. :D
  • Poziom 13  
    Jutro pomierzę wszystko, i dam znać. Ile powinno być na wyjściu podświetlenia?

Zostawiłem tylko zasilacz i płytę główną spięte ze sobą no i włącznik. Nadal to samo.
  • Poziom 16  
    Bananek12 napisał:
    Dźwięk ten występuje tylko podczas gaśnięcia diod podświetlenia.

Z tego co wiem, to tam powinno być podświetlenie klasyczne na świetlówkach.
  • Poziom 13  
    Zgadza się, podświetlenie świetlówkowe. W żadnym miejscu nie spalone.