Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oszukana ładowarka AA AAA Ni-cd Li baterii NiMH 9 V 18650 - Recenzja.

CMS 16 Mar 2018 07:54 12111 62
    goldi74
    Poziom 43  
    Wskazania są stabilne do momentu wyświetlenia informacji o niskim napięciu baterii. Później pomiar jest zawyżany, sam się kiedyś na tym mocno przejechałem tracąc kilka godzin na szukanie w jakimś zasilaczu usterki której nie było.
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • Zasilacze UPS
    strucel
    Poziom 29  
    To zależy od miernika - ja na bm811 mam tak że wyświetla się przy 6,5V baterii -tyle że działa on
    cały czas wiarygodnie dopóki obraz na wyświetlaczu nie robi się mało kontrastowy -wówczas zaczyna przekłamywać , ale nie woltomierz a omomierz i pomiar złacz (diód).
  • Zasilacze UPS
    george2002

Poziom 20  
    Ja polecam OKcell 9V taką:

Link

Mam od roku w mierniczku Uni-T UT71A i działa do tej pory bardzo fajnie, dwa razy ładowana - z fajną opcją podglądu stanu naładowania poprzez 4 diody led 0,25,50 i 100 % :)
    DiZMar
    Poziom 43  
    szeryf3 napisał:

...
    Ja myślałem, że pomiary miernika są stabilne do końca. Czy masz coś na poparcie swoich słów.

Stabilne wskazuje dopóki bateria nie osiągnie napięcia minimalnego. Jeżeli wyświetla się ostrzeżenie o niskim napięciu baterii to zauważyłem, że mierniki zaczynają wskazywać nieco więcej niż z baterią o wystarczającym napięciu. Ta różnica powiększa się wraz ze zmniejszaniem się napięcia baterii aż miernik przestaje działać. Praktyczne doświadczenie jest poparciem moich słów. Nie rozpatrywałem tego teoretycznie.
    pawelr98
    Poziom 36  

Link

Inny youtuber(gość to Czech) sprawdzał tę samą ładowarkę.

Widać też inny problem.
    Żadna separacja między stroną pierwotną a wtórną.

Jak chce kolega ładować ogniwa to lepiej wykosztować się na SkyRC Imax B6(niecałe 100zł) i można ładować każdy typ ogniwa(od ołowiowych przez NiCD a na LiFePO4 kończąc).
    conan02

Poziom 29  
    Do mierników dobre są akumulatory 6F22 w wersji 9,6V (jedno ogniwo więcej). Mam takie 4 szt. GP 170mAh. Nowe ładowarki dedykowane do takich baterii wykrywają też wersję o podwyższonym napięciu.
    DiZMar
    Poziom 43  
    conan02 napisał:
    Do mierników dobre są akumulatory 6F22 w wersji 9,6V (jedno ogniwo więcej)...

Jedno ogniwo więcej (7F22)to będzie nominalnie 10,5V a nie 9,6V.
    HD-VIDEO
    Poziom 39  
    pawelr98 napisał:

Tam separacja jest za pomocą tego transformatorka, który tworzy przetwornicę obniżającą na tranzystorze 13001.

Tylko niebezpiecznie wygląda ten transformator, uzwojenia są nawinięte jedno na drugim
    pawelr98
    Poziom 36  
    HD-VIDEO napisał:
    pawelr98 napisał:

Tam separacja jest za pomocą tego transformatorka, który tworzy przetwornicę obniżającą na tranzystorze 13001.

Tylko niebezpiecznie wygląda ten transformator, uzwojenia są nawinięte jedno na drugim

Obejrzy kolega film który umieściłem w swoim poście.

Mi chodzi o odległość pomiędzy ścieżkami.
    Między pierwotną a wtórną mamy odległość ok.0.5mm jeżeli wierzyć autorowi filmu.

Nie bez powodu stosuje się wcięcia separacyjne oraz spory dystans między ścieżkami. Przy takiej różnicy napięć może się dużo zdarzyć.
    HD-VIDEO
    Poziom 39  
    Pisałeś, że nie ma żadnej separacji a to nie prawda ma separacje; trzeba było dopisać, że chodzi o odległości i tak rzeczywiście jest, tam są takie odległości
    keseszel
    Poziom 26  
    Fajnie, że są takie tematy. Pokazują, że za tanie pieniądze można g..o kupić. Nie zaprzeczę- czasem są złote strzały.
    HD-VIDEO
    Poziom 39  
    To jest praktycznie taka sama ładowarka (nie ma tylko styków do akumulatora 9V) która jest dostarczana z latarkami typu "Latarka LED 5000W" na akumulator 18650.

Suwmiarką zmierzyłem odległość od bolca 230V a ścieżka strony wtórnej i wynosi 0,58mm.

Dodatkowo podczas ładowania czuć wyraźną temperaturę od transformatorka.

conan02

Poziom 29  
    DiZMar napisał:
    conan02 napisał:
    Do mierników dobre są akumulatory 6F22 w wersji 9,6V (jedno ogniwo więcej)...

Jedno ogniwo więcej (7F22)to będzie nominalnie 10,5V a nie 9,6V.

Policz jeszcze raz: akumulator ma 1,2V na ogniwo. Standardowe mają 7 ogniw czyli 8,4V, podwyższone mają 8 ogniw, czyli 9,6V nominalnie. Model "6F22" podałem, żeby było wiadomo o jaki typ pakietu chodzi.
    DiZMar
    Poziom 43  
    To ile ma 6F22? Jakie napięcia pojedynczych ogniw? Pofatygowałem się i rozebrałem baterię 6F22. Nie ma tam 7 tylko jak wynika z nazwy 6 ogniw. Napięcie nominalne to 9V. Po ile wypada na jedno ogniwo? Nie mam pod ręku akumulatora 6F22. Być może w nim jest 7 ogniw ale przy okazji sprawdzę. Zamiast baterii R6 lub R6 (1,5V) stosowane sa rzeczywiście akumulatorki 1,2V ale po naładowaniu mają ponad 1,5V. Więc może i masz rację co do akumulatorów 6F22, że składają się nie z 6 tylko z 7 ogniw. Sprawdzę przy okazji. Jeżeli tak jest to 8 ogniw po naładowaniu będzie miało ok.12V a nie wg Ciebie 9,6V.
    rafbid
    Poziom 32  
    Temat akumulatorków 9V był już poruszany na forum. W zależności od wersji mają 7 lub 8 ogniw.
    popiol667
    Poziom 15  
    Witam,
    Za maks. 150-200zł brutto można w Polsce kupić ładowarkę która:

1. Naładuje różne rodzaje ogniw Ni-Cd, Li-On
    2. Nie wybuchnie
    3. Nie przyśpieszy zużycia akumulatorka
    4. Naładuje do wartości nominalnej
    5. Ma estetyczną obudowę i wyświetlacz
    6. Dwa lata gwarancji (wysyłka na terenie Polski)

Więc:

Za tego typu wynalazek z Chin, przesyłkę, roboczogodziny (poświęcone na doktoryzowanie, pisanie postów, szukanie notek katalogowych niszowych układów scalonych) można kupić porządną ładowarkę, a czas poświęcić na ciekawsze rzeczy....
    george2002

Poziom 20  
    popiol667 napisał:
    Witam,
    Za maks. 150-200zł brutto można w Polsce kupić ładowarkę która:

1. Naładuje różne rodzaje ogniw Ni-Cd, Li-On
    2. Nie wybuchnie
    3. Nie przyśpieszy zużycia akumulatorka
    4. Naładuje do wartości nominalnej
    5. Ma estetyczną obudowę i wyświetlacz
    6. Dwa lata gwarancji (wysyłka na terenie Polski)

Więc:

Za tego typu wynalazek z Chin, przesyłkę, roboczogodziny (poświęcone na doktoryzowanie, pisanie postów, szukanie notek katalogowych niszowych układów scalonych) można kupić porządną ładowarkę, a czas poświęcić na ciekawsze rzeczy....

I jak rozumiem to jest Polska ładowarka, nie sprowadzana/wyprodukowana w CHRL :D ?
    ^ToM^
    Poziom 34  
    george2002 napisał:

I jak rozumiem to jest Polska ładowarka, nie sprowadzana/wyprodukowana w CHRL :D ?

Jemu raczej chodziło o to, że kupowanie taniego chłamu mija się z celem. Za dobre urządzenie trzeba zapłacić 20-40 dolarów a nie 2-4 dolary. Jak kupisz za uczciwą cenę, to będziesz miał wyrób dobrej jakości, który będzie realizował funkcję, które ma wpisane w specyfikacji. To że dłubanie, i poprawianie chińczyka w urządzeniu za 2 dolary nie ma sensu, jest to oczywiste i rzeczywiście - realnie patrząc - to lepiej iść na rower. :)

Pozdrawiam!
    popiol667
    Poziom 15  
    Ładowarka sprzedawana przez polskiego dystrybutora, oczywiście że sprowadzana z Chin. Nie ma się co czarować, że Chiny to taka cudowna kraina, gdzie za 5zł kupisz to co w Polsce kosztuje 50zł. Za jakość wykonania, solidność, funkcjonalność trzeba zapłacić.

A jak chcesz mieć gwarancję, serwis w Polsce to płacisz więcej za produkt w polskim sklepie.
    fred114
    Poziom 12  
    To może Kolega popiol667 poda nazwe lub symbol tej polecanej ładowarki ?
    kondzio2003
    Poziom 14  
    fred114 napisał:
    To może Kolega popiol667 poda nazwe lub symbol tej polecanej ładowarki ?

TechnoLine BC700 - co prawda ładuje tylko akumulatory AA i AAA ale za to ma osobne kanały ładowania dla każdej baterii a nie szeregowo po dwie, można wybrać średni prąd ładowania, można rozładować i naładować.

Albo NC-900U - naładuje wszystko, ale nie widzę opcji ustawiania prądu ładowania.
    rafbid
    Poziom 32  
    kondzio2003 napisał:
    ma osobne kanały ładowania dla każdej baterii a nie szeregowo po dwie
    Kolega chciał powiedzieć równolegle?
    kondzio2003
    Poziom 14  
    rafbid napisał:
    kondzio2003 napisał:

Tanie ładowarki mogą ładować tylko po dwie baterie - połączone są one wtedy szeregowo co może powodować przeładowanie jednej albo niedoładowanie drugiej baterii. Jak kupować dobrą ładowarkę to tylko taką co potrafi ładować pojedynczo.
    rafbid
    Poziom 32  
    kondzio2003 napisał:
    rafbid napisał:
    kondzio2003 napisał:

Tanie ładowarki mogą ładować tylko po dwie baterie - połączone są one wtedy szeregowo co może powodować przeładowanie jednej albo niedoładowanie drugiej baterii. Jak kupować dobrą ładowarkę to tylko taką co potrafi ładować pojedynczo.
    Jeszcze nie spotkałem się z takim wynalazkiem sam mam tanią ładowarkę dwukanałową może ładować 1,2,3 lub 4 akumulatorki na raz. 1 i 2 połączone równolegle do jednego kanału 3 i 4 połączone równolegle do drugiego kanału.
    CMS
    Administator HydePark
    Bardzo dobre baterie. Cała seria Varta Industrial bije na głowe Duracell'ki
    Piotr2608

Poziom 38  
    Zastanawia mnie jedno - co to w ogóle za "seria' ?
    Chodzi o to iż niby nie jest to bateria do tzw. dalszej odsprzedaży a wszędzie ich "pełno".