Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wolne wczytywanie stron przy normalnej prędkości pobierania i pingu

LancerZ 14 Mar 2018 21:26 1389 19
  • #1 14 Mar 2018 21:26
    LancerZ
    Poziom 7  

Witam,
    Po zainstalowaniu aktualizacji Windows 10 (do wersji 1709) internet zaczął się dziwnie zachowywać. Strony ładują się powoli, lecz ping i prędkość pobierania działa jak należy. Podczas wczytywania stron na dole przeglądarki widnieje napis "Łączenie z hostem" i na tym kroku zatrzymuje się na kilka sekund po czym wczytuje stronę. Zawartość strony wczytuje się znośnie ale też wolno np. twitch.tv praktycznie w ogóle i czasami muszę odświeżyć stronę żeby cokolwiek się pokazało.
    Dostawca UPC, rezultat ze speedtestu: Link

Problem pojawia się tylko na sieci domowej, przy połączeniu z hotspot'em z telefonu strony ładują się bardzo szybko. Robiłem już bardzo dużo w tej sprawie, więc postaram się to wypisać:

1) Ustawiałem DNS na publiczny
    2) Czyściłem DNS
    3) Włączałem awaryjnie z siecią i nadal to samo
    4) Skanowane antywirusami, nic nie znalazło
    5) Czyściłem CCleanerem rejestr oraz wszystkie pliki
    6) Dzieje się to na każdej przeglądarce
    7) Odpinałem kabel od kompa, próbowałem nawet łączyć się z siecią przez WiFi, to samo
    8) Wyłączałem jakieś akceleracje chroma i inne tego typu rzeczy, ale jak wyżej napisałem, dzieje się to na wielu przeglądarkach
    9) Testowałem jak to wygląda na drugim komputerze. Jest on trochę gorszy jeśli chodzi o parametry, ale i tak wszystko ładuje się szybciej.

Kombinowałem jak koń pod górkę i już szczerze nie pamiętam co robiłem, ale było tego sporo. Chciałbym to jakoś po ludzku rozwiązać, ale szczerze to nie mam już pomysłów.
    Jak nic już nie da się wymyślić, pójdzie format, a może to pomoże...

0 19
  • #2 14 Mar 2018 21:48
    bestboy21
    Poziom 39  

Jakiś antywirus?
    Przeinstaluj kartę sieciową - po prostu ją wywal z menedżera, niech sobie windows zaainstaluje i ustawi wszystko domyślnie, jak jest kilka kart (wifi, eth, BT...) to wywal wszystko, sam się zepsuł to niech "sam naprawia" ;) .
    Kolejna sprawa ustawienia proxy, może masz zaznaczone "wykryj automatycznie" wtedy faktycznie staje na kilka sekund przy nawiązywaniu połączenia.
    https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/f...mi-proxy/75317945-c273-4482-b59b-cc6dca1678f8
    Wklejam tylko poglądowo, gdybyś chciał pytać gdzie to ustawić.

Tak na początek, to co mi świtało.
    O antywirusa pytam bo niektóre cudowne wynalazki doinstalowują swoje filtry/protokoły i różnie z tym bywa, nie daj boże Avast :D

0
  • #3 14 Mar 2018 21:57
    kondzio2003
    Poziom 14  

Jeżeli ten sam komputer połączony z jedną siecią ma problem z ładowaniem stron a potem połączony z drugą siecią już tego problemu nie ma to znaczy, że nie jest to wina karty sieciowej. Ja bym obstawiał na zbyt długą odpowiedź serwera DNS - może domyślnie konfigurowany serwer DNS dostawcy ma jakieś problemy, które z czasem mogą ustąpić. Spróbuj ustawić jakiś alternatywny publiczny serwer DNS i porównaj.

0
  • #4 14 Mar 2018 22:04
    bestboy21
    Poziom 39  

kondzio2003 napisał:
    Jeżeli ten sam komputer połączony z jedną siecią ma problem z ładowaniem stron a potem połączony z drugą siecią już tego problemu nie ma to znaczy, że nie jest to wina karty sieciowej. Ja bym obstawiał na zbyt długą odpowiedź serwera DNS - może domyślnie konfigurowany serwer DNS dostawcy ma jakieś problemy, które z czasem mogą ustąpić. Spróbuj ustawić jakiś alternatywny publiczny serwer DNS i porównaj.

Eee nie nie kolego, windowsy 8 i 10 wykrywają "inną" sieć i mogą taki cyrk odwalić, to nie XP że co nie podłączysz to działa.
    Poza tym nie czytasz, pisał że wpisywał publiczne DNS.

Do windowsa 8 i 10 trzeba podejść jak do dziecka z downem, zacząć od najprostszej rzeczy typu - wywal karty. I często jest to zaskakująco skuteczne. To że ręce opadają na te wytwory redmond, no cóż, gawiedzi się podobają, to mają.

0
  • #5 14 Mar 2018 22:04
    LancerZ
    Poziom 7  

Antywirus jedyny jaki w tym momencie mam to Windows Defender. Wcześniej sobie zainstalowałem Malwarebytes żeby tylko zeskanować, nic nie wykrył to go usunąłem.
    Odinstalowałem pierwszą pozycję z tego screen'a: https://i.imgur.com/dALbZ9G.png
    Nic nie dało.
    Po za tym, jak łącze się z inną siecią to internet dobrze działa, więc sprzęt raczej sprawny.

Co do proxy, to faktycznie miałem ustawione na Automatyczne, teraz mam tak: https://i.imgur.com/5TmG8Ye.png
    Problem nadal występuje.

DNS ustawiam na publiczny (8.8.8.8 oraz 8.8.4.4) i nadal to samo

//internet mam po kabelku, nie wifi (w tym momencie, jeśli chce wifi to mam kartę na usb)

0
  • #6 14 Mar 2018 22:08
    bestboy21
    Poziom 39  

DNS wpisałeś a resztę ustawień masz z DHCP czy z palca?
    Sprawdź co da wpisanie z palca.

0
  • #8 14 Mar 2018 22:12
    bestboy21
    Poziom 39  

Sprawdź na jakim zakresie IP pracuje twoja sieć i wpisz sobie jakieś IP. (IP, maska, brama)
    Możesz też spróbować wyłączyć protokół ipv6.

0
  • #9 14 Mar 2018 22:14
    kondzio2003
    Poziom 14  

Po zmianie DNSów dla pewności uruchomił bym ponownie system.

0
  • #10 14 Mar 2018 22:22
    LancerZ
    Poziom 7  

Dobra, więc:
    1) Po nadaniu Ip i DNS internet mulił jeszcze gorzej (nieużywalnie)
    2) Po wyłączeniu ipv6 działał tylko youtube i google (inne strony ciągle się próbowały wczytać ale żadnej się nie udało)
    3) Po nadaniu DNS i restarcie nadal to samo.

Zauważyłem teraz dziwną zależność, a mianowicie google i youtube działają normalnie i sprawnie (czego bym nie robił, czy to nadawał automatycznie dns i ip czy też wyłączyłbym ipv6), inne strony już gorzej.

0
  • #11 14 Mar 2018 22:39
    bestboy21
    Poziom 39  

Resetowałeś sprzęt UPC?
    Posiadasz dodatkowy router czy tylko ich "modem"?

0
  • #12 14 Mar 2018 22:42
    LancerZ
    Poziom 7  

internet od UPC.

w sieci jest jeden router, korzystają z niego również współlokatorzy.

0
  • #13 14 Mar 2018 22:51
    bestboy21
    Poziom 39  

Podłącz na chwile komputer prosto pod modem.
    Zostawiając w komputerze wszystko na auto (DHCP).

0
  • #14 15 Mar 2018 11:15
    LancerZ
    Poziom 7  

powiem tak, zrobiłem Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego i na razie wydaje się, że internet działa jak należy. Windows to jednak ciekawe oprogramowanie.
    Dzięki wszystkim za próbę pomocy :)

0
  • #15 15 Mar 2018 11:26
    bestboy21
    Poziom 39  

LancerZ napisał:
    Windows to jednak ciekawe oprogramowanie.

Tak ciekawe że odkąd pojawił się 8 i 10 ludziom nawet nie chce się odpisywać na forum, przykre ale prawdziwe.
    Wróciliśmy do ery win95 : nie działa : format c:.

0
  • #16 15 Mar 2018 21:07
    rafish
    Poziom 12  

oj tak, ta 10 to jakieś nieporozumienie, każda aktualizacja jedno poprawia, inne przy okazji psuje, mam wrażenie że MS robi wszystko (pomijam czy świadomie czy nie) żeby ludziska porzucili Windowsa i przesiedli się na inne systemy, a ten przypadek opisywany w tym temacie to nic nowego, niestety... ciekaw jestem jednego, skoro zrobiłeś reset do stanu początkowego, to i usunąłeś aktualizacje, a skoro tak to co się stanie gdy te aktualizację się ponownie zainstalują...

0
  • #17 15 Mar 2018 21:22
    bestboy21
    Poziom 39  

Niestety 99,8% ludzi ma to gdzieś.
    Pozostałe 0,2% przychodzi rano do pracy i się zastanawia, kto się do cholery w nocy włamał i zepsuł sprzęt (podczas wyłączania na fajrant wrzuciła się łatka).
    :D

0
  • #18 16 Mar 2018 06:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

LancerZ napisał:
    Po zainstalowaniu aktualizacji Windows 10 (do wersji 1709) internet zaczął się dziwnie zachowywać.

Być może będzie potrzeba doinstalowanie tony nowych aktualizacji do tej kompliacji:
    https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4043454
    LancerZ napisał:
    Windows to jednak ciekawe oprogramowanie.

Bo to jak sam MS twierdzi - nie system operacyjny a usługa...

0
  • #19 16 Mar 2018 07:57
    kondzio2003
    Poziom 14  

KOCUREK1970 napisał:
    Bo to jak sam MS twierdzi - nie system operacyjny a usługa...

Poniekąd tak... niby raz kupujesz, ale usługę aktualizacji masz cały czas :)

0