Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cały czas chodzi wentylator (dmuchawa) w piecu Defro z podajnikiem

14 Mar 2018 22:49 5472 10
  • Poziom 4  
    Witam, mam piec Defro Komfort 30 kW z podajnikiem ustawiony na automat, ale za bardzo mi zżerał (od listopada do teraz 8 ton ekogroszku) i zmieniłem na ręczny. Nic to nie dało i wróciłem do automatu i od tego czasu cały czas chodzi mi wentylator, który jest pod podajnikiem. Co mam zrobić, cały czas chodzi nawet jak osiągnie wybraną temperaturę, proszę o pomoc, może ktoś też tak miał? Temperatura bieżąca pieca 58 stopni, zadana 58 stopni a dmuchawa cały czas kreci, nawet się nie zatrzyma na kilka minut. Pomocy
  • Poziom 17  
    Przyczyna pewnie leży w sterowniku zresetuj go do ustawień fabrycznych jeżeli jest taka opcja .Może być też uszkodzony tor sterowania wentylatora.Napisz jaki model sterownika zdrzają się zwarcia triaka w sterowniku i wtedy pracuje stale
  • Poziom 4  
    tkaczu1 napisał:
    Napisz jaki model sterownika, zdarzają się zwarcia triaka w sterowniku i wtedy pracuje stale
    Sterownik Tech
  • Poziom 39  
    aneta07 napisał:
    Sterownik Tech

A się rozpisałeś.
    Ja mam np auto opel i bądź mądry i się domyśl, który model tego opla. ;)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 4  
    Adam-T napisał:
    aneta07 napisał:
    Sterownik Tech

A się rozpisałeś.
    Ja mam np auto opel i bądź mądry i się domyśl, który model tego opla. ;)
    Jest to sterownik Tech Defro K1Pv4
  • Poziom 39  
    W instrukcji napisali, że jest możliwy test wentylatora nadmuchu - wykonaj go. Jeśli nic nie pomoże to spisz swoje ustawienia i przywróć sterownik do ustawień fabrycznych jak sugerował kolega wyżej.
  • Poziom 4  
    Mąż zrobił test dmuchawy i wyszedł ok.Potem ustawił na fabryczne ustawienia piec a dmuchawa cały czas się odzywa nie wyłącza się nawet na chwilę.Ustawiony jest na 60 stopni temperatura bieżąca też 60 stopni i dalej dmucha.pomocy
  • Poziom 17  
    Jeżeli pompa reaguje prawidłowo na temperatury to wyklucza uszkodzenie czujnika temperatury.Najprawdopodobniej uszkodzony tor sterowania wentylatora w sterowniku.Sterownik do serwisu.
  • Poziom 20  
    Wentylator pracuje przy dochodzeniu do zadanej z dużą mocą czy może minimalną? Przebija zadaną czy oscyluje cały czas wokół zadanej? Bo jeśli tak to wszystko jest ok- sterownik pracując na automacie (PID) dąży do pracy ciągłej. Spalanie 8ton nic nie mówi gdy nie podajesz powierzchni ogrzewania i stopnia izolacji. Moc kotła sugeruje że grzejesz chałupę co ma z 500 m albo połowę mniejszą bez izolacji i te 8ton to całkiem normalne
  • Poziom 4  
    Moc kotła jak pisałam Defro 30 kw ogrzewa powierzchnię 250m2 + bojler 140. Z tyłu pieca mam zawór trójdrożny mieszany 55 stopni ,na grzejnikach nie mam zaworów . Dom jest ocieplony. Może jakieś inne ustwienia mają by zrobione nie wiem. Podczas podawania dmuchawa szybciej pracuje ale potem mimo osiągniętej temperatury cały czas dmucha ale wolniej pracuje. Proszę jeszcze powiedzieć czy dmuchawa chodzi mi o tą klapkę ma być otwarta cała czy jakiś procent i zablokowana.