Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf iv 1999 kombi - Brak centralnego zamka; zakładanie centralnego

choose22 15 Mar 2018 12:34 927 7
 • #1
  choose22
  Level 2  
  Witam wszystkich

  Ostatnio zakupiłem golfa iv kombi w wersji bardzo ubogiej, i brak w nim centralnego zamka (nawet z kluczyka). Postanowiłem więc wymienić zamki w drzwiach na takie z siłownikami (oryginalne używki).

  I moje pytanie jest następujące: żeby obsłużyć te zamki muszę dokupić moduł centralnego zamka do golfa czy wystarczy mi na przykład sam sterownik centralnego zamka np. rtx KE4SVW j???

  Bardzo proszę o pomoc, jeżeli zakup sterownika z linku nic nie pomoże to co muszę dokupić i zrobić żeby to zadziałało??

  Dodam że przeszukałem wszystkie fora i nic na temat podobnego problemu, poza niewielką wzmianką w temacie " golf iv zakładanie centralnego i nie tylko"
 • #3
  choose22
  Level 2  
  Zakupiłem tego typu siłowniki montaż i precyzyjny montaż zajoł mi tydzień czasu, pracował ok tygodnia i zaczął się przycinać więc znowu regulacja i praca przez dwa dni i znów to samo, więc chcę teraz iść w orginał.

  Zakupiłem również oryginalne zamki z siłownikami, na pinach 1 i 2 jest otwieranie i zamykanie zamka sprawdzalem na napieciu z akumulatora i zamek sie zamyka, jak następnie odwróciłem bieguny to zamek sie otwiera. Pozostaje tylko pytanie czy istnieje jakiś sterownik który na otwieraniu puszcza raz 12v/masa a przy zamykaniu masa/12v. Jeżeli takoby sterownik istnieje to problem jest rozwiązany i nie będę potrzebował modułu komfortu bo zależy mi tylko na centralnym.
 • Helpful post
  #4
  andrzej20001
  Level 43  
  To powodzenia
 • Helpful post
  #7
  kozik20l
  Level 14  
  Były takie wersje one nie posiadały nawet modułu komfortu pod kierownica, montowałem nieraz centralny do nich były dedykowane blachy montażowe do silowników i nie było z nimi problemów
 • #8
  choose22
  Level 2  
  kozik20l wrote:
  Zwykly sterownik do uniwersalnego zamka tak steruje

  Ten sterownik co zakupiłem z uniwersalnymi siłownikami jak podpinam bezpośrednio przy centrali do zamka orginalnego działa tylko w jedną stronę (zamykanie lub otwieranie) natomiast w wyprowadzonej wiązce w poszczególnych drzwiach słychać jak siłownik w zamk się kręci ale nie rygluje zamka