Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Taga Harmony vs Jamo

Wit_old1 15 Mar 2018 13:10 384 7
  • #1 15 Mar 2018 13:10
    Wit_old1
    Poziom 10  

Mieszkam w niedużym mieście i mam marne szanse na "łatwy" odsłuch. Próbuje dobrać suba do mojego ONKYO 818.
    Obecnie gra on w pomieszczeniu ok 70mk w konfiguracji TANNOY Mercury M5 + MC + M1 + sub Yamaha 315.
    Głównie chodzi o kino domowe.
    Najmniej zadowolony jestem z suba. Zastanawiam sie nad:
    Taga Harmony Coral SW-10
    Taga Harmony Platinum SW10 v2
    lub
    JAMO J-112

Jeśli macie jakieś obserwacje lub uwagi odnośnie tych modeli to z chęcią wysłucham. Wiadomo, że osłuch w sklepie na innym sprzęcie w innym pomieszczeniu na niewygrzanym sub'ie może nie być miarodajny.
    Ogólnie to mało jest opinii o TAGA (ponoć firma o polskich korzeniach) o tych dwóch modelach stąd zdecydowałem się na posta na tym forum.

0 7
  • #2 15 Mar 2018 17:00
    intenso
    Poziom 38  

70 mk to Klipsch R 115 SW :)

0
  • #3 15 Mar 2018 19:17
    Wit_old1
    Poziom 10  

Hmmm... może masz racje, ale... Nie oglądam przy b dużym nagłośnieniu, więc poczyniłem założenia, że ok 200W RMS powinno dać radę.
    Ten Klipsch to tak trochę szpanersko wygląda - jak bym miał go oceniać poz zdjęciach to widzę kiepskie chłodzenie jak na 400W. To karygodne aby przy takiej mocy nie było radiatora na zewnątrz. Jeśli ma prawdziwe 400W to w środku jest piekarnik. Idąc dalej ma skokową regulację fazy 0/180. Jak miałbym wydać 3.5k pln to raczej nie do przyjęcia. Waży 34kg to też trochę na styk jak ktoś da czadu (jeśli prawdziwe 400W)

Na plus to bardzo ładnie wygląda + bezprzewodowe połączenie dla osób które "nie kochają" kabli.

Wiem, wybredny jestem :)

0
  • #4 15 Mar 2018 20:04
    intenso
    Poziom 38  

Tak jesteś wybredny, dla Twoje wiadomości, suby jamo i klipsch mają takie same wzmacniacze :)

0
  • #5 15 Mar 2018 20:37
    Wit_old1
    Poziom 10  

Właśnie odkryłem że Jamo i Klischp mają dokładnie taki sam wzmacniacz i ... podejrzewam, że reszta też nie wiele się różni. Ciekawe czy produkuję pod jednym dachem.

http://www.areadvd.de/tests/test-jamo-aktivsu...kraftwerk-fuer-massive-tieffrequente-energie/

http://www.avsforum.com/forum/113-subwoofers-...sw-subwoofer-official-avs-forum-review-2.html

Dodano po 9 [minuty]:

intenso napisał:
    Tak jesteś wybredny, dla Twoje wiadomości, suby jamo i klipsch mają takie same wzmacniacze :)

Chyba w tym samym czasie pisaliśmy posta. Dziękuje za zainteresowanie moim zapytaniem.

Miałeś okazję zobaczyć tego TAGA na żywo? Bo w sumie one mnie bardziej zainteresowały. Ten JAMO trochę mnie zniechęca archaicznym wzmacniaczem. Mam też ograniczone zaufanie to parametrów tego typu konstrukcji.

0
  • #6 15 Mar 2018 20:41
    intenso
    Poziom 38  

Nie nie widziałem.
    Miej cały czas na uwadze ze masz 70 mk.

0
  • #7 15 Mar 2018 21:06
    Wit_old1
    Poziom 10  

No tak 70 mk, z tym że połowa tego pomieszczenia to jadalnia. Część kinowa jest na powierzchni ok 25-30mk. Wiadomo fizyka jest brutalna i tego nie przeskoczę.
    Szukam fotek pokazujących wzmacniacz TAGA od środka. Może ma ktoś link?

0
  • #8 15 Mar 2018 21:22
    intenso
    Poziom 38  

Ja Ci doradzę coś takiego
    Jest na tv na forum użytkownik s4home, jest to salon audio.
    Oni wypożyczają sprzęt do domu, płacisz kaucję za sprzęt, wysyłają do Ciebie, jak się nie podoba to przyjeżdża kurier i zabiera, kasę oddają, jedynie za kuriera odcinają.
    Jeżeli sprzęt się spodoba to wysyłają fabrycznie nowa sztukę a tą z testów zabiera kurier.
    Pomysl o tym

Wypożycz R 112 SW i przetestuj, czy się zadowoli ilością basu.

0