Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lampka z czujnikiem ruchu

17 Sie 2005 22:33 7351 4
  • Poziom 2  
    Mam pytanko jak podłączyć czujnik z lampką na zewnątrz mieszkania?? Na rysunku czujnika są kabelki: L,N,LS i to są kolory :))) czy one musza być podłączone wg kolorów ze sobą? Taki jednen znajomy to robił ale lampka cały czas sie pali i nie gasnie więc podejrzewam że coś z kabelkami namieszał. A ja nie mam zamiaru czekać następnych tygodni zanim on przyjedzie. pomocy !! z góry dzięki
  • Poziom 21  
    jeżeli wcześniej działało to z kabelkami nic nie wykombinujesz
    sa czujniki które po zaniku zasilania świeca ciągle
    lub uszkoczony czujnik to też sie zdaża ,ale nic nie wiadoma jaki to czujnik
  • Poziom 2  
    tzn. czujnik "pstryka" ale żarówka sie świeci cały czas. Od początku podłączenia tak jest i dlatego stwierdziłam ze żle kabelki sa podłączone, nie napisałam że czujnik wcześniej działał.
  • Poziom 10  
    Możliwości są dwie: albo jest rzeczywiście uszkodzony czujnik, albo lampa nie jest wyregulowana. W korpusie czujnika są trzy potencjometry- "sens" do regulacji czułości na ruch, "daylight" do regulacji wartości progowej światła przy której następuje włączenie czujnika, oraz "time" do ustawiania czasu świecenia lampy.
    Proponuję odłączyć lampę od zasilania, ustawić potencjometry w pozycję "test" , włączyć lampę. Lampa zapali się na jakiś czas, nie należy nic robić dopóki nie zgaśnie. Następnie ustawić potencjometry wg swoich potrzeb, najczęściej tak: "sens" do oporu w prawo (największa czułość), "daylight" tak samo (lampa zadziała tylko po zmierzchu) , "time" wg. uznania.
    Co do "kabelków" to zwykle w tych lampach są 4 zaciski, ale tylko trzy mają wolne wyjścia do podłączenia zasilania. Filozofii tu nie ma..."L' - faza, "N" - "zero" , żółtozielony - przewód ochronny. Sprawdź, czy nie wypadł jakiś kabelek przy podłączaniu, np. od czujnika...( faza zasilania czyli "L" musi iść na czujnik, a drugi przewód z czujnika idzie na żarnik w lampie). Analogicznie- "N" na czujnik i na żarnik. Jesli tak będzie podłączone, a lampa nie zacznie funkcjonowac poprawnie, uszkodzony jesy czujnik.
  • Poziom 23  
    sprawa wyglada tak ze jesli jest to lampka ktora nalezy dopiero polaczyc z czujnikiem to laczysz tak: faze podajesz na L w czujniku. zero podajesz na N w czujniku oraz na jeden zacisk w lampie. Z zacisku LS powinna wtedy wychodzic faza tylko jak czujnik ja zalaczy. prowadzisz ta faze do lampy. A swoja droga sprawdz takze ustawienia czujnika.powinien miec 2 pokretelka.jedno to czulosc a drugie czas swiecenia. zadne z nich nie powinno raczej byc na calkowite minimum