Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Actros MP3 1844 - Przełożenie mostu napędowego

15 Mar 2018 13:53 825 6
  • Poziom 6  
    Witam,

Mam prośbę czy po numerze VIN moglby mi ktoś rozkodować jakie jest przełożenie mostu w tym aucie? oraz mniej więcej jakie bedzie miał obroty silnika przy 90km.h na oponach 295/60r22,5?

VIN: WDB9340621L683734

Z góry bardzo dziękuje.
  • Spec od Mercedesów
    Auto ma kod AC0: Axle ratio i = 2.533 (HL6)
    Tak wyszło z fabryki. Co się potem działo? Pewnie nic. Dla pewności to na moście (przy wejściu wałka) powinna być tabliczka z przełożeniem.
    airsped napisał:
    na oponach 295/60r22,5?

Jesteś pewien? Na jakieś wyścigi się wybierasz?
    EDIT
    Faktycznie - takie opony dostał z fabryki - są w specyfikacji.
    To jakie jest ogólnie zastosowanie tego auta? Bo pewnie jakieś zboczone z takimi profilami? :D
  • Poziom 6  
    Jestem zainteresowany kupnem takiego pojazdu. Jest to wersja low Deck i ogranicznik ma ustawiony na 82 kmh, zastanawiam się czemu. A nie zwróciłem uwagi na obroty silnika przy tej prędkości.

Czy to przełożenie jest typowe do low Deck i tych małych kółek?
  • Spec od Mercedesów
    airsped napisał:
    ogranicznik ma ustawiony na 82 kmh, zastanawiam się czemu

Auto ma kod KMGV - to własnie ograniczenie do 82 km/h
    Czyli prawie na pewno z tym ograniczeniem wyszedł z fabryki. Dalej jednak jest zbyt mało danych do określenia jakie było przeznaczenie tego pojazdu.
  • Poziom 6  
    W serwisie odblokują mi go na 90?

To przełożenie to będzie miał normalne obroty przy 90 czy jakies strasznie wysokie?
  • Spec od Mercedesów
    Ograniczyć prędkość może każdy - z podnoszeniem jest gorzej. Musi to być osoba ze specjalnymi uprawnieniami na podnoszenie prędkości. Tak to wygląda w ASO.
  • Poziom 13  
    podjęć do mnie to ci ustawie na 89km