Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Siemens WXSP 1240PL - podczas prania wyłącza wyłącznik różnicowo-prądowy

15 Mar 2018 14:50 423 7
  • Poziom 3  
    Witam,

Mam problem z pralką Siemens - WXSP 1240PL. Podczas cyklu prania kilkukrotnie powoduje wyłączenie wyłącznika różnicowo-prądowego w mieszkaniu. Zauważyłem pewną zależność ilości wyłączeń od ustawionego programu, np. 30 stopni - 3 wyłączenia, 40 stopni - 7 wyłączeń itp. Czy to uszkodzona grzałka, czy szukać gdzie indziej?
  • Poziom 42  
    Najprościej zacząć od grzałki, albo siąść przy pralce i zaobserwować w którym momencie cyklu pracy wyłącza zabezpieczenie.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Najpewniej występuje gdzieś przebicie na obudowę. Grzałka może je powodować. Spróbuj może odłączyć grzałkę (oczywiście zabezpieczając potem przewody) i załączyć pranie. Jak wywali to szukać dalej, jak nie to już wiadomo co. Dobierając się do grzałki zwróć uwagę czy nie ma gdzieś wycieków wody.
  • Poziom 3  
    Dzięki za podpowiedzi. Zacznę od odłączenia grzałki, a tak przy okazji - wywala różnicówkę ok. 15 minut od początku programu, podczas normalnego obracania bębnem.
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Mahjoo napisał:
    wywala różnicówkę ok. 15 minut od początku programu

Wtedy właśnie załącza się grzałka, tak że już wiesz co wymienić :D
  • Poziom 3  
    Wielkie dzięki za pomoc. Test zrobiłem - z odłączoną grzałką różnicówki nie wywaliło. Więc już na 100% grzałka.
    Podpowiecie, czy kupić oryginał, czy zamiennik? Różnica w cenie jest niebagatelna: np. na north.pl 200 vs 60 PLN. Nie wiem jak to się ma do jakości.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Wystarczy tańsza, w końcu wymiana nie jest znowu zbyt pracochłonna.
  • Poziom 3  
    Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Grzałka wymieniona, pralka jak nowa. :-)