Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Ardo CO 30 B grudy lodu w środku.

17 Sie 2005 22:48 20166 18
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z lodówką Ardo wszystko było by super, bo zamrażalnik mrozi ekstra zero szronu, lodóweczka chłodzi dobrze włącza się i wyłącza. Problemem jest mianowicie zbieranie się często wielkich gród lodu na tylniej ścianie lodówki tam gdzie powinien się zbierać szron i spływać później do dziurki w rynnie tyłu lodówki. Lodówkę trzeba odmrażać raz na 3 miesiące, bo gruda się robi taka duża, że dochodzi do półek i są przez to słyszalne trzaski. po odmrożeniu wszystko wraca do normy i tak przez kolejne 3 miesiące rośnie góra lodowa i tak w kółko. Mały skrawek lodu jest również na dole komory lodówki zaraz nad półką z pojemnikami. Na zdjęciach są widoczne obydwie grudy lodu.
    Proszę o pomoc, co z tym zrobić, jaka jest tego przyczyna, czy można tak to zostawić czy nie będzie się pogarszało dodam że lodówka ma już z 6 lat ja mam ją od 2lat i tak jest cały czas i chyba teraz coraz częściej trzeba ją odmrażać co 3 miesiące.

Pozdrawiam Darkovski :-)
  • Pomocny post
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    Przemoknięta izolacja termiczna. Pomoże tylko wyskubanie pianki i założenie nowej izolacji. Sprawa nie taka prosta jak by się wydawało.
    Albo pozostaje przyzwyczajenie sie do takiej sytuacji ;)
  • Poziom 10  
    Witam

Czy jestem w stanie sam to zrobić w warunkach domowych i jak to zrobić.

Dzięki za info.

Pozdrawiam Darkovski:-)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Witam

A co to jest za materiał izolujący czy na rurki jest inny niż na ściany gdzie to można kupić jak się nazywa ten materiał. Czy są jakieś chaczyki podczas takiej wymiany izolacji. Na co trzeba szczególnie uważać żeby nie narobić bigosu.

Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    przedewszystkim uwazaj zebys nieprzekol rurki z gazem, jak bedziesz skubal stara pianke, uwazaj rowniez zeby niegrzebac zbyt gleboko bo mozesz przedziurawic tylna scianke. ja robie w ten sposob ze stara pianke wycinam miejsce to osuszam, rurke troszke odginam od tylnej scianki do tylu i zapiankowuje te miejsca nowa pianka(taka np. do okien)
    pozdrawiam
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Materiał to styropian. Chyba o nim słyszałeś? ;)
    Natomiast PIANKI używaj jak najmniej!!!

Powodzenia w pracy.
  • Poziom 15  
    Witam ,o czym koledzy serwisanci piszecie."wyskubać piankę"itp
    Przypomina mi to "Jasiu wez kajecik,ołówek i pisz"
    Po pierwsze grudy lodu pochodzą z wnętrza lodówki(wilgotne powietrze) i izolacja wcale nie musi być zawilgocona,
    po drugie nawet jeżeli jest to wskazywana domowa "naprawa"nie poprawi tego stanu.
    po trzecie fakt zbierania się lodu jedynie w początkowym odcinku parownika chłodziarki wskazuje na nieprawidłową pracę układu chłodniczego i może być spowodowane wieloma czynnikami;
    -zawilgocona izolacja w całości urządzenia i przenikanie zbyt dużej ilości ciepła przez obudowę zwłaszca w części zamrażarki i chyba nikt nie zaproponuje wyskubania i wymiany całości izolacji,
    -częściej przydławiony filtr odwadniacz,
    -ubytek części czynnika.
    w dwóch pierwszych przypadkach sądzę,że należy wymienić filtr i napełnić czynnikem układ choć w pierwszym przypadku naprawa będzie dorazna i problem po jakimś czasie powróci.
    Tak na marginesie wykonywałem różne "naprawy' tego typu,ale było to w latach 80-tych kiedy wszystkiego brakowało i trzeba było wskrzeszać urządzenia dzisiaj taka pseudonaprawa to,,,
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    typowy przklad izolacja termicna jest niedobra

Moderowany przez skryn:

Pisz po polsku! Następnym razem będzie ostrzeżenie.
    skryn

• Specjalista AGD
    :arrow: awax Po prostu nie masz doświadczenia z lodówkami Ardo CO30B. Tam jest zawilgocona izolacja bo TTTM. Jedyne opłacalne rozwiązanie to wywalić mokrą izolację, odciągnąć rurkę powrotną od poszycia i na nowo zaizolować. Robota raczej dla chłodnika, który wie o co chodzi.
  • Użytkownik usunął konto  
    Tak, jest tam grzałka na 100%. Ten przewód to przewód od grzałki, a na parowniku widać plastikowe zapinki grzałki.

Myślę jednak, że grzałka jest w tej lodówce sprawna.

Pisałem że to sprawa izolacji, ponieważ na górnym zdjęciu widać nie tylko obrośnięty fragment parownika ale najważniejszy szczegół - lód na tylnej ściance za parownikiem.

Chyba pozostaje poczekać teraz na jakiś sygnał od autora tematu...
  • Poziom 10  
    Witam

Dziękuję wszystkim za wypowiedź i tym samym za pomoc. Myślę że zostawię to dla fachowca nie chcę czegoś rozwalić coś pociągnę coś wyrwę i będzie dopiero koszt. Teraz tylko jedna sprawa ile może kosztować taka naprawa. Ile kosztuje w waszych warsztatach.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Wymiana izolacji to koszt okolo 150pln + koszt transportu na warsztat :)
  • Poziom 10  
    Witam

Czy taka cena jest we wszystkich warsztatach?

Pozdrawiam
    Oczywiście nie są jednakowe, zalezy od paru czynników.
    Wszystkie ceny są umowne.
    Klient w większości przypadków płaci głównie za wiedzę i CZAS!!!
    Nawet jeśli koszt materiału stanowi skromny % w rachunku.
  • Poziom 12  
    Brak izolacji termicznej. Potrzebny nowy styropian chlodniczy.

Moderowany przez skryn:

Ostatni raz zmieniam zawartość merytoryczną posta (!)
    skryn

• Poziom 10  
    Ja zdaje sobie sprawę, że przy koszcie 150zł może być 1 zł za przykręcenie śrubki a 149 za to, że się wie którą przykręcić. Ale ta konkretna naprawa ile może kosztować. Chcę to wiedzieć żeby później nie przepłacić jak przyjdzie pan do naprawy i kasuje np 300zł i powie, że tyle kosztuje naprawa.
    Proszę w takim razie otworzyć książkę telefoniczną, znaleźć odpowiednie telefony i zapytać. Ceny mogą się różnić w różnych miejscach.