Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus UX21E - Połowa ekranu artefakty

15 Mar 2018 21:07 384 5
  • Poziom 11  
    Witam posiadam laptopa Asus UX21E od jakiegoś czasu zaczęły się problemy z działaniem matrycy. Otóż prawa strona wyświetla artefakty . Podejrzewałem taśmę ale po rozklejeniu klapy i po dostaniu się do ekranu i taśmy nie jestem już tak do tego przekonany. Poruszanie taśmą niczego nie zmienia na ekranie natomiast jeśli docisnę płytkę przy matrycy to obraz jest ok. Resztę dziwnych zachowań matrycy ukazują filmy które nagrałem.

Będzie to kwestia matrycy czy taśmy? Pytam bo taśma jest dosyć droga i nie chce ryzykować w ciemno.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    natomiast jeśli docisnę płytkę przy matrycy to obraz jest ok

Albo "zimne luty", złacze gdzie wchodzi tasiemka lub sama matryca.

Podaj jej nazwę.
  • Poziom 11  
    Model matrycy HW11WX101-03.
    Jak zacząłem ruszać tą taśmą to poczułem spaleniznę i zaczęło się dymić w jednym miejscu z tej właśnie taśmy. Obraz zniknął po zresetowaniu obraz wrócił ale dalej problem z połową matrycy. Także taśma też jest gdzieś przetarta i robi się gdzieś na niej zwarcie pomiędzy żyłami. Czy może to też powodować nieprawidłową pracę matrycy tj jakiś spadek jest na taśmie i stąd uciskanie poprawia działanie czy będzię uszkodzone jedno i drugie.
  • Poziom 6  
    Myślę, że wymiana taśmy pomoże. Jak wymienisz i będziesz miał efekty to daj znać. Ciekawy objaw bo najczęściej artefakty przy wadliwej grafice ale też może być spowodowane taśma którą pośredniczy w przesyłaniu sygnału.