Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] HP Compaq Nx9420 sterowniki - Niebieski ekran po instalowaniu sterownika grafiki

Yogowafel1992 16 Mar 2018 06:07 1167 2
    Yogowafel1992
    Level 4  
    Witajcie.
    Dzisiaj mam na stole HP Compaq nx9420.
    Postawiłem Win 7 od nowa wszystko super. Lecz nie znalazłem sterownika do karty graficznej pod windows 7. Ze strony HP wygrzebałem sterownik pod xp i udało się zainstalować w trybie zgodności obraz piękny sprzęt wykryty w menadżerze urządzeń. Wyłączyłem laptop a tu zonk przy wyłączaniu niebieski ekran i błąd atidvg2.dll i restart. Szukałem innego sterownika pod win 7 jednak nie udało mi się nic znaleźć co by pasowało. Jak odinstaluje sterownik grafiki to laptop normalnie się wyłącza itd. Macie jakieś pomysły jak ten problem rozwiązać? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Yogowafel1992
    Level 4  
    Witajcie ponownie, przy instalacji sterowników podanych w poście wyżej występuje taki o to błąd:
    HP Compaq Nx9420 sterowniki - Niebieski ekran po instalowaniu sterownika grafiki

EDT:
    Więc udało się zainstalować ten sterownik przez menedżer urządzeń i aktualizację sterownika ekranu i teraz fajnie pięknie to wygląda jednak finał jest taki jak na początku blue screen z ati2dvag.dll poniżej opis problemu jaki pokazuje windows bo ponownym uruchomieniu:
    HP Compaq Nx9420 sterowniki - Niebieski ekran po instalowaniu sterownika grafiki

EDT 2:
    Problem rozwiązany...dla wszystkich tych co mają problem z tymi sterownikami pod Windows 7 i wyżej polecam odinstalować aktualne wszystkie sterowniki graficzne łącznie ze standardowym ekranem VGA, następnie robimy restart czekamy aż system sam zainstaluje sobie sterownik ekranu podstawowego, dalej pobieramy sobie program drive booster w wersji pro i robimy skan. Program pokaże nam listę nieaktualnych sterowników na naszym systemie szukamy sterownika graficznego klikamy update i czekamy, program pobierze odpowiedni sterownik zrestartuje się po instalacji i już możemy się cieszyć ładnym obrazem i brak blue screen'a przy wyłączaniu naszego komputera. W razie wątpliwości piszcie na PW postaram się pomóc. Z góry dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam