Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VBA kopiowanie wartości na podstawie dwóch kryteriów

haqna1234 16 Mar 2018 11:26 618 3
    haqna1234
    Level 2  
    Witam
    Potrzebuje pomocy w napisanie makro. Wytłumaczę to na przykładzie, a więc mam trzy tabele. W pierwszej są trzy kolumny- pierwsza to nazwa miasta, druga to adres szkoły a trzecia wysokość czesnego. Może zdarzyć się że w jednym mieście jest kilka szkół. druga tabela zawiera kryteria wyszukiwania, a w trzecią tabele trzeba odpowiednio wpisać wartość czesnego. Chciałabym napisać makro które na podstawie kryteriów uzupełnia tabele trzecią o wartość czesnego.

Będę wdzięczna za pomoc

przykła..xlsx Download (10.07 kB)
    swyborny
    Level 11  
    Najlepiej do takich zadań nadaje się tabela przestawna, musiałbyś mieć tylko trochę inaczej zorganizowane dane w pierwszej tabeli, tzn. używać jednej nazwy miasta - bez dopisków:

w efekcie, bez potrzeby korzystania z tabeli pośredniej, otrzymasz:

Nie wiem tylko czy dokładnie o to chodziło, bo widzę kolumnę z podatkiem (nie bardzo rozumiem, czemu inny w zależności od ulicy), osobno ceny netto i brutto. Nic jednak straconego, możesz to wszystko mieć, musisz tylko wprowadzić te dane do tabeli pierwszej.
    Dodatkowo zalecam organizowanie danych w pierwszym arkuszu w postaci obiektu tabela (menu: wstaw->Tabela), łatwiej w ten sposób nią zarządzać oraz odświeżać tabelę przestawną, w przypadku kiedy dodasz kolejne lokalizacje.
    Zerknij do załącznika, w arkuszu Arkusz1 zreorganizowałem Twoje dane a w arkuszu Sheet1 wstawiłem tabelę przestawną:
    przykła..xlsx Download (17.1 kB)
    haqna1234
    Level 2  
    To są tylko dane przykladowe, które nie maja nic wspólnego z tymi na których pracuje. Niestety twój pomysł nie jest tym rozwiazaniem którego szukałam. Ja mam ok. 500 wierszy takich jak w arkuszu 1. Nie wszystkie są mi potrzebne stąd kryteria i przenoszenie do innej tabeli. Tylko na tej 3 tabeli mi zależy, a tamte są tylko pomocnicze.
    swyborny
    Level 11  
    haqna1234 wrote:
    To są tylko dane przykladowe, które nie maja nic wspólnego z tymi na których pracuje. Niestety twój pomysł nie jest tym rozwiazaniem którego szukałam. Ja mam ok. 500 wierszy takich jak w arkuszu 1. Nie wszystkie są mi potrzebne stąd kryteria i przenoszenie do innej tabeli. Tylko na tej 3 tabeli mi zależy, a tamte są tylko pomocnicze.

Rozumiem. Nie zmienia to faktu, że od tego jak są zorganizowane dane wiele zależy. Mam rozumieć, że tabela 1 jest nie do ruszenia i będzie tam czasem: "wrocław" a czasem "wrocław - nowy" i że obie te pozycje mają być czytane jako "wrocław"?
    I jeszcze czy kolumna 2 w tabeli 2 może być uzupełniana zgodnie z wartościami w tabeli 1? Tzn. czy stoi coś na przeszkodzie, żeby nie pisać np.: "staroprzygocka" ale :" ul. Staroprzygocka 56 " tak jak jest to w tabeli 1?