Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompa piec Diamond lrs40 6s

Loaderer 16 Mar 2018 12:20 978 3
    Loaderer
    Level 4  
    Pompa piec Diamond lrs40 6sPompa piec Diamond lrs40 6s

Nie wiem czy zdjęcia dobrze wkleilem. Chodzi o to ze pompa mi sie popsuła w ogóle nie działa dzis rano byłem po węgiel i przez przypadek gdy wysypywalem węgiel stało się tak, że urwała mi się obudowa z tego mechanizmu, wypadł taki biały :akumulatorek" "zasilacz" nie wiem co to dokładnie jest z dwoma przewodami oba białe z aluminiowymi przewodami. Początkowo dwa kable z wtyczki do gniazdka niebieski/brązowy były podpiętę pod L i N - o dziwo zanim ich nie wyciągnąłem byl N podpięty pod L a N pod L - więc spróbowałem po odpięciu ich znowu wsadzić tak jak były, ale nie wiem co z tym małym akumulatorkiem z dwoma przewodami gdzie go wpiąć.

Dokładnie tak wygląda ten akumulatorek/zasilacz motor capacitor nie wiem jak to nazwać to wypadlo całkiem i nie wiem gdzie to wpiąć.

Dodano po 17 [minuty]:

Ogólnie jest to kondensator, nie mam pojęcia gdzie go wpiąć żeby to działało, przypominam że z wtyczki do L i N wchodził niebieski i brązowy tylko, że L do N, N do L - działało wcześniej w ten sposób.
    jaszczur1111
    Level 33  
    Silnik pompy ma 2 uzwojenia. Jedno na wyprowadzeniach NL a drugie na 3cim wyprowadzeniu i drugi koniec prawdopodobnie na L. Między te dwa musisz podłączyć ten kondensator. A zasilanie do N i L
    Loaderer
    Level 4  

Zobacz tak był podpięty z wtyczki która wchodzi do gniazdka zasilanie niebieski do L brązowy do N co jest dziwne, mniejsza - ale obok narysowałem Ci gdzie był ten kondensator i jak te kable wychodzą - to gdzie je podłączyć te kabelki z kondensatora?

Dodano po 2 [minuty]:

tak to wygląda mniej więcej na "schemacie"

Dodano po 12 [minuty]:

Z drugiej strony(lewej) tego L N Uziemienie co narysowałem tam gdzie wchodza te przeowdy z wtyczki są takie mini dwa otworki jakby, nie wiem czy to tam powinno wchodzić ale raczej nie.
    jaszczur1111
    Level 33  
    Oprócz uziemienia musi być jeszcze jeden zacisk. Wyprowadzenie uzwojenia pomocniczego.