Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba satellite - Laptop toshiba satellite c850-11Q- brak reakcji,martwy,miga

16 Mar 2018 13:41 1527 19
  • Poziom 7  
    Witam otóż mam pacjenta toshibe satellite c850-11Q

Objaw:Podczas pracy laptop samoczynnie się wyłączył po tym już nie chciał się uruchomić - brak pracy wiatraka, brak reakcji na wlącznik power, podczas podłączenie zasilacza nie gaśnie dioda cały czas zasila (zasilacz sprawdzony jest sprawny)

Film z zachowaniem diody:

Zmierzona rezystancja i napięcie w punktach jak na zdjęciu:

Następnie sprawdziłem napięcia i rezystancję na układzie

strefa zasilająca

Licze na waszą pomoc nigdzie nie mogę znaleźć manuala do płyty
  • OptexOptex
  • Poziom 31  
    Napięcie na włączniku jest 3,3V? spada do 0 po wciśnięciu? Bios przeprogramowany?
    Na samej baterii tak samo? Beteria CMOS wyjęta na 15 min? jakie ma napięcie?
  • Poziom 7  
    Bez wciśnięcia power na stykach jest od 0,3 do 3v cały czas skacze a po wciśnięciu przycisku power wszędzie na stykach 0v
  • OptexOptex
  • Poziom 31  
    Więc nieprawidłowo, nie przywiera ten włącznik? zrób jego test miernikiem na teście diody, jaka rezystancja z jego sygnałowej nogi do masy? i pytałem jak na samej baterii?
  • Poziom 7  
    Napięcia:
    Pin 95 przeskakuje z 0,3 do 3,2V bez załączonego włącznika power
    Pin 95 0V z włączonym przyciskiem power
    Pin 17 0,030V do 3,1 V przeskakuje bez włącznika power jak i wraz z przyciskiem power wciśniętym
    Pin 75 0,3V do 3V przeskakuje
    Pin 108 0,021V do 2,8V
    Pin 20 0,010V do 2,3V
  • Poziom 31  
    Banan001 napisał:
    Pin 95 przeskakuje z 0,3 do 3,2V bez załączonego włącznika power

Podaj rezystancję z tej nogi do masy? i z nóg KBC na których skacze napięcie
  • Poziom 7  
    Rezystancje względem masy
    Pin 95 253k Ohm
    Pin 17 17,7k Ohm
    Pin 75 138k Ohm
    Pin 108 10,68k Ohm
    Pin 20 9,93k Ohm
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Wygląda ok, do sprawdzenia dwa tranzystory przy złączu zasilania i rezystor około 0 Ohm z prawej strony 8884 jeśli sprawne cheager do wymiany
  • Poziom 7  
    slawmix1234 napisał:
    Wygląda ok, do sprawdzenia dwa tranzystory przy złączu zasilania i rezystor około 0 Ohm z prawej strony 8884 jeśli sprawne cheager do wymiany

mógłbyś się podzielić informacją w jaki sposób oceniłeś na postawie rezystancji poprawne działanie kbc ? powoli się wdrażam w temat napraw przez to próbuje jak najwięcej się nauczyć ;) Jeżeli chodzi o następne pomiary to wykonam jutro lub dopiero w poniedziałek
  • Spec od monitorów
    Zacznij od Bios , jest pewny na Link

Ost. foto, podaj napięcia na pin. polowego SiR472DP Link

Oczywisćie nap. 3.3 i 5V masz
  • Spec od komputerów
    Banan001 napisał:

mógłbyś się podzielić informacją w jaki sposób oceniłeś na postawie rezystancji poprawne działanie kbc ?

Nie da się tego w taki sposób określić.
    Niska rezystancja na LDO, próba zwarciowa pozwala stwierdzić usterkę KBC.
    Sprawności KBC nie da się w potwierdzić kilkoma pomiarami.
  • Poziom 24  
    lisek napisał:
    Zacznij od Bios , jest pewny na Link

To jest płatna strona!

A ponadto PLABX/CSABX jest na AMD, a Kolega autor podaje zdjęcia na Intelu. Jasnowidzem nie jestem, ale raczej chodzi o platformę PLF/PLR/CSF/CSR UMA.
    Tutaj sprawdzony wsad:
    Załączniki:
  • Poziom 31  
    lisek napisał:
    Oczywisćie nap. 3.3 i 5V masz

Zapomniałem zadać to pytanie, jeśli nie ma podaj rezystancje z tych cewek do masy, założyłem że to sprawdziłeś, oraz z nogi 7 i 10 Cheagera i czy jest 19V w gałęzi B+ ?
  • Spec od monitorów
    Podaj opisy z płyty, bo błądzimy.
    Na foto widać chipset SLJ8E, czyli może to być np. platforma:
    PLF/PLR/CSF/CSR UMA MB REV:2.1
  • Spec od monitorów
    Masz w zał. pewny Bios

Napięcia +B wystawiane w układzie pracy charger BQ24725A > masz ?
    Napięcia (na Bios, kbc) z TPS51225C > VREG5/ VREG3, masz?
    Reszta wg. "elementarza", czyli zobacz wszystkie sygnały potrzebne do tego aby kbc: nuvoton 795laodx wydał komendę na wł. laptopa.
  • Poziom 31  
    Zadane były pytania bądź łaskaw odpowiedzieć i podaj napięcia z tranzystora 8884 nad brązowym bezpiecznikiem Q a lewą śrubką złącza baterii
  • Poziom 7  
    Dodano po 2 [minuty]:
    slawmix1234 napisał:
    Zadane były pytania bądź łaskaw odpowiedzieć i podaj napięcia z tranzystora 8884 nad brązowym bezpiecznikiem Q a lewą śrubką złącza baterii

W pierwszym poście tego tematu jest podana rezystancja i napięcia na 8884 zobacz drugie zdjęcie moje od samej góry tematu wszystko rozrysowane.

Na ten moment nie mam programatora do biosu będę miał pod koniec tygodnia spróbuje do tego czasu porobić pomiary w tych miejscach co napisaliście. ;)
  • Poziom 31  
    Na G 8884 nieprawidłowo ma być 24,8V, może cheager padł