Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka załącza się jednorazowo chwilę po podłączeniu akumulatora

17 Mar 2018 07:45 738 3
  • Poziom 8  
    Witam!
    Mam problem z wkrętarką Bosch pa6-gf30. Wygląda on tak, że zaraz po założeniu akumulatora i naciśnięciu spustu wkrętarka rusza. Po puszczeniu i ponownym naciśnięciu spustu zapala się tylko dioda podświetlająca, a wkrętarka nie kręci. Po wyjęciu i ponownym założeniu akumulatora dzieje się to samo. Działa poprawnie tylko przy pierwszym rozruchu. Wina na pewno nie leży w akumulatorze, bo sprawdzałem na innym.

Przy stale włożonym akumulatorze wkrętarka załącza się poprawnie co 2-3 minuty.

Ktoś ma pomysł co może być tego przyczyną?

Dodano po 13 [godziny] 7 [minuty]:

Dzisiaj pomierzyłem napięcia przy włączniku.
    Przy pierwszym uruchomieniu na wejściu i wyjściu jest 18V.
    Przed drugim uruchomieniem na wejściu jest 18V, a po naciśnięciu przycisku napięcie spada do 0.
    W załączniku zdjęcia rozłożonej wkrętarki.
  • Poziom 33  
    Na zaciskach szczotek jest napięcie i jak wyglądają szczotki,łożyska,zębatki z zdjęć to nic nie wynika rozbierz silnik ,mechanizm i tam dobrze się przyjrzyj .
    Miałem okazje budowlańcom naprawiać mieszarki do betonu,podobny objaw -szczotki były zdarte ,wirnik pole styku , mechanizm- zachlapane zaprawą itp.raz do wymiany był układ elektroniczny,regulator obrotów, zespolony z przyciskiem.
  • Poziom 8  
    Szczotki i zębatki są w bardzo dobrym stanie. Wina zapewne leży gdzieś w elektronice. Za każdym razem wkrętarka rusza zaraz po podpięciu akumulatora. Niezależnie jak długo trzymam wciśniety spust tak wkrętarka idzie cały czas. Problem pojawia się przy ponownym naciśnięciu. Wtedy napięcie 18V znika.
  • Poziom 9  
    Prawdopodobnie uszkodzone tranzystory mosfet. P4roponuje sprawdzić czy nie widać na nich fizycznych uszkodzeń pęknięć, przepaleń dopiero wtedy wylutować i sprawdzić multimetrem czy nie ma zwarcia na którymś z nich.