Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wkrętarka załącza się jednorazowo chwilę po podłączeniu akumulatora

17 Mar 2018 07:45 1068 3
  • Level 8  
    Witam!
    Mam problem z wkrętarką Bosch pa6-gf30. Wygląda on tak, że zaraz po założeniu akumulatora i naciśnięciu spustu wkrętarka rusza. Po puszczeniu i ponownym naciśnięciu spustu zapala się tylko dioda podświetlająca, a wkrętarka nie kręci. Po wyjęciu i ponownym założeniu akumulatora dzieje się to samo. Działa poprawnie tylko przy pierwszym rozruchu. Wina na pewno nie leży w akumulatorze, bo sprawdzałem na innym.

Przy stale włożonym akumulatorze wkrętarka załącza się poprawnie co 2-3 minuty.

Ktoś ma pomysł co może być tego przyczyną?

Dodano po 13 [godziny] 7 [minuty]:

Dzisiaj pomierzyłem napięcia przy włączniku.
    Przy pierwszym uruchomieniu na wejściu i wyjściu jest 18V.
    Przed drugim uruchomieniem na wejściu jest 18V, a po naciśnięciu przycisku napięcie spada do 0.
    W załączniku zdjęcia rozłożonej wkrętarki.
  • Level 33  
    Na zaciskach szczotek jest napięcie i jak wyglądają szczotki,łożyska,zębatki z zdjęć to nic nie wynika rozbierz silnik ,mechanizm i tam dobrze się przyjrzyj .
    Miałem okazje budowlańcom naprawiać mieszarki do betonu,podobny objaw -szczotki były zdarte ,wirnik pole styku , mechanizm- zachlapane zaprawą itp.raz do wymiany był układ elektroniczny,regulator obrotów, zespolony z przyciskiem.
  • Level 8  
    Szczotki i zębatki są w bardzo dobrym stanie. Wina zapewne leży gdzieś w elektronice. Za każdym razem wkrętarka rusza zaraz po podpięciu akumulatora. Niezależnie jak długo trzymam wciśniety spust tak wkrętarka idzie cały czas. Problem pojawia się przy ponownym naciśnięciu. Wtedy napięcie 18V znika.
  • Level 9  
    Prawdopodobnie uszkodzone tranzystory mosfet. P4roponuje sprawdzić czy nie widać na nich fizycznych uszkodzeń pęknięć, przepaleń dopiero wtedy wylutować i sprawdzić multimetrem czy nie ma zwarcia na którymś z nich.