Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Łuczniku 884 - Pocieranie igły o chwytacz

WojciechE 16 Mar 2018 19:01 2562 8
 • #1
  WojciechE
  Level 8  
  Dzień dobry,

  naprawiając maszynę do szycia Łucznik 884 napotkałem na problem pocierania igły o chwytacz. Gdy igła jest w pozycji "na w pół głębokości" chwytacza, słychać przy obracaniu chwytacza jak igła ociera o chwytacz. Igła nie jest krzywa - problem występuje również po wymianie igły na nową.

  Wgrałem na YouTube film, który przedstawia problem. Na filmie widać, jak igła jest wyginana, słychać ocieranie. Film został nakręcony przy poluzowanej zębatce stożkowej. Niestety forum nie pozwala mi wysłać linków zewnętrznych, dlatego chętnie wyślę film na prywatną wiadomość.
 • Helpful post
  #2
  tkaczu1
  Level 17  
  proszę podeślij link na pw

  Dodano po 4 [minuty]:

  Stało się tak w czasie normalnej eksploatacji czy wymieniałeś zębatki.
 • #3
  WojciechE
  Level 8  
  Tak, naprawa polegała na wymianie wyłamanych zębatek. Czy należy wymienić jeszcze jakąś część (chwytacz?)?
 • Helpful post
  #4
  tkaczu1
  Level 17  
  Pod chwytaczem jest regulacja odległości igły od chwytacza jest to na mimośrodzie .Obracając chwytaczem widać takie ząbki pod spodem trzeba nimi obracać po troszku i obserwować zmiany żeby przerwa nie była duża bo nie będzie wiązać ściegu.

  Dodano po 23 [minuty]:

  Tu jest filmik jak ustawić .https://www.youtube.com/watch?v=y4L_XELLXpk
 • #6
  MDD
  Level 29  
  Masz problem z tymi ''zębatkami stożkowymi''. Są dwie. Tam nie ma być luzu. Są do wymiany lub do dokręcenia. Przed tym trzeba je odpowiednio ustawić tak, aby chwytak nie zahaczał o igłę oraz załapywał nitkę. Dużo na ten temat na forum.
 • Helpful post
  #7
  tkaczu1
  Level 17  
  Ta srubka na imbus jest od ustalania wysokości chwytacza spróbuj wkręcić trochę tą śrubę co widać koło ząbków i powinni pójść.
 • Helpful post
  #8
  Nelix
  Level 11  
  Przed regulacją chwytacza należy sprawdzić czy prawidłowo jest ustawiona igielnica, w tych typach maszyn bywało różnie. Sam sprawdzam to na 2 - 3 różnych grubościach igieł. Igła powinna się znajdować centralnie w środku szczeliny płytki ściegowej patrząc przód-tył, dopiero po tym powinno się dostrajać chwytacz. Dobrze też sprawdzić czy wysokość igielnicy jest prawidłowa.
 • #9
  WojciechE
  Level 8  
  Problem rozwiązany - należało wyregulować mimośród pod chwytaczem.