Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B 1996 - Opel Vectra B 1996 Problem ze Stacyjką

16 Mar 2018 21:37 477 5
  • Poziom 4  
    Witam mam problem ze stacyjką mam blokade Kierownicy i nie moge nawet bez blokady Przekręcić Kluczyka w Stacyjce co moge z tym Zrobić ?
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Z czasem jak zapadki w bębenku się wyrobią to nie idzie przekręcić kluczyka, warto wtedy sprubować "potrząsać" nim w stacyjce i wtedy może zaskoczy. U mnie miałem to samo i musiałem wyciągnąć bębenek i z włożonym kluczykiem przejechać zapadki pilnikiem by je dopasować.
  • Poziom 4  
    Hmm czyli jednym słowem dużo roboty... w kwesti napraw aut i ogólnie aut jestem zielony pierwsze auto kupione i odrazu pierwsze problemy :( nie dało by rady samej wkładki wymienić czy coś podobnego ? Bo z tego co sie orientuje jest tam immobilizer nie wiem czy w tej sytuacji dało by rade wymienić samej wkładki bo wkładka koszt max 40zł ale potem dopasowanie tego samego imobilizera do kluczyka zeby odpalał bez problemu :(
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Mechanicznie możesz przełożyć stacyjkę, elementy immo zostają te co były, pętla, transponder w kluczyku wystarczy przełożyć.
  • Warunkowo odblokowany
    Jeśli kluczyk dobrze działa w pozostałych zamkach to ja bym naprawił bębenek stacyjce, roboty nie jest dużo, jak tylko uda ci się przekręcić kluczyk to od spodu stacyjki masz wgłębienie z zapadką, wciskasz i bębenek powinien ci wyjść razem z kluczykiem, wtedy szlifujerz wystające zapadki i składasz wszystko z powrotem. Mi to zajęło jakieś pół godziny bo nie wiedziałem o tej zapadce i niepotrzebnie demontowłem cała blokadę.
  • Poziom 4  
    Immo jest odłączone więc kwestia wyciagnięcia wkładki i wymiany na nową ale zapadki blokują kluczyk i nie da sie go wogóle przekręcić