Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Demag DKES 5 DI - możliwa usterka, kaseta sterująca

czerwonka3589 16 Mar 2018 21:53 468 2
  • #1 16 Mar 2018 21:53
    czerwonka3589
    Poziom 8  

Witam
    Posiadam Demag DKES 5 DI. Wciągnik łańcuchowy jest mechanicznie w pełni sprawny, ale napotkałem się z problemem jak podłączyć kasetę sterującą. Demag kupiłem bez takowej, więc kupiłem zamiennik. Chcąc podłączyć kasetę wybrałem opcję.. metodę prób i błędów.. znalazłem jedną prędkość, z którą demag pracował (na płytce sterowniczej mrugała zielona dioda). Przy wyszukiwaniu kolejnej prędkości coś nie wyszło i z zielonej mrugającej diody zrobiła się czerwona mrugająca :/ Po podłączeniu napięcia bezpośrednio do silnika, silnik działa. Niestety uprzednio działające konfiguracje kasety z elektroniką przestały działać. Miał ktoś podobny problem?

Za wszelkie próby pomocy bardzo dziękuję :)

0 2
  • #2 31 Mar 2018 19:47
    robert21212
    Poziom 9  

Witam,
    Najprawdopodobniej zrobiłeś zwarcie na zasilaniu sterowania: GND (zacisk 15) z +12(16) lub +24(8),
    Szyna X2 1,2,3 - zwarte są to krańcowe podnosznia
    8 - 10 zwarte STOP
    I co łączyłeś dalej , jakie zaciski zwarłeś ?
    Podeślij zdjecie tabliczki i listwy zaciskowej

0
  • #3 05 Kwi 2018 19:57
    czerwonka3589
    Poziom 8  

Zwarłem zaciski, z których wychodzą przewody do osobnej puszki łączeniowej (wyszedłem z założenia, że do niej należy podłączyć kasetę)

Trochę zdjęć niżej

Spoiler:
    Demag DKES 5 DI - możliwa usterka, kaseta sterującaDemag DKES 5 DI - możliwa usterka, kaseta sterującaDemag DKES 5 DI - możliwa usterka, kaseta sterującaDemag DKES 5 DI - możliwa usterka, kaseta sterującaDemag DKES 5 DI - możliwa usterka, kaseta sterująca

0