Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei P9 Lite - Kąpiel, przerwane taśmy

16 Mar 2018 22:27 1170 7
  • Poziom 10  
    Smartfon Huawei P9 Lite, model VNS-L21
    Telefon młodej wpadł do wody na chwilę, nie był uruchamiany od razu na szczęście. Jakiś czas leżał w ryżu by odciągnęło wilgoć ale się nie uruchomił już.
    Dostałem go niedawno i jeśli się da chciałbym go reanimować .
    Po otwarciu okazało się że jest przerwana główna taśma (czarna) i łącząca baterię z czytnikiem linii papilarnych (biała).
    Czarną odpiąłem i można ją wymienić, biała może być problem bo widzę przyklejona (złączona?) z baterią jakby na stałe...

1. Bateria ma swoje podpięcie do płyty a biała taśma tylko łączy się z czytnikiem linii papilarnych - czy mus wymieniać całą baterię czy obciąć tą białą taśmę i nie będzie po prostu czytnik działać tylko?
    2. Da się sprawdzić jakoś samemu czy płyta główna nie miała zwarcia czy coś takiego? Czy jednak zanieść gdzieś do serwisu i dopiero myśleć o zakupie taśmy i baterii bo ryzyko że poszła płyta jest duże? Orientujecie się jakie są przybliżone koszty sprawdzenia płyty czy działa - bo wymienić baterię i taśmę to sam dam radę.

Na zdjęciu strzałkami wskazuję które taśmy zostały przerwane. Telefon jest rozkręcony, czarna taśma nie podpięta - położona na nim by wiadomo było w którym miejscu była zamontowana.

Huawei P9 Lite - Kąpiel, przerwane taśmy
    Kliknij by powiększyć...
  • Poziom 17  
    Taśmy same się nie przerwały , po kontakcie z wodą i tak nastąpiło zwarcie więc moim zdaniem telefon nie do naprawy a przynajmniej nieopłacalne.
  • Poziom 31  
    Biała taśma jest od anteny NFC. Bez czarnej telefon powinien się uruchomić (oczywiście po wyczyszczeniu płyty głównej i na naładowanej baterii).
  • Poziom 10  
    @tino2003 Napisałem wyraźnie - młodej wpadł telefon do wody i leżał w ryżu a ja dostałem go niedawno. Nigdzie nie jest wspomniane, że ja wkładałem go do ryżu ani że to ja rozerwałem taśmy. Dostałem go w stanie takim jakim jest więc daruj sobie dopowiadanie tego typu wniosków. Nie umiesz lub nie chcesz odpowiedzieć na zadane pytania to proszę daruj sobie dziecinne złośliwości. Kto jak kto ale admin grupy by bawił się w jasnowidza to naprawdę...

@niuniu7 Taśmy same się nie przerwały no wiadomo ale ciężko dojść kiedy co i jak bo telefon leżał jakiś czas i nie wiem kto próbował go otwierać jeszcze :-/ Czyli jednak tak jak myślałem zwarcie prawie pewne :(

@plustek Czyli bez czarnej taśmy powinien się uruchomić - nawet jeśli ta biała jest przerwana? Bo to by znaczyło że jednak płyta poszła na pewno. Dobrze zrozumiałem czy jednak ta od anteny biała musiałby być sprawna?
  • Poziom 10  
    Cytat:
    to co napisałeś w pierwszym poście różnie można interpretować

No właśnie chodzi o to by nie interpretować ;) Po co? Jakbym miał całą historię opisać to opowiadanie by wyszło dlatego opisałem to pokrótce ale nigdzie nie wspominałem bym ja cokolwiek robił czy z taśmami czy ryżem. No mniejsza już o to... Dziękuję za link do poradnika. Widziałem w sieci podobny, zaraz podeślę go młodej na przyszłość.
    Przeczyszczę izopropanolem co się da i jak wrócę poszukam serwisu by sprawdzili płytę czy jest sens próbować ratować sprzęt. Jak nie to pójdzie na części może choć parę złotych młoda odzyska bidula :-/
  • Poziom 10  
    Telefon sprzedany w punkcie skupu popsutych telefonów.