Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Sony PCG-4Q1M - Klonowanie windows 7 poprzez kopie zapasową -niepowodzenie

bojler_ 17 Mar 2018 12:09 462 10
 • #1
  bojler_
  Level 6  
  Mam problem z klonowaniem windowsa, zacznę od początku. Kupiłem nowy dysk msata Intel podłączony przez przejściówkę jako dysk 1,8". Na starym dysku miałem zainstalowany windows 7 dobrze skonfigurowany i z wszystkimi potrzebnymi programami. Aby nie bawić się z instalowaniem od nowa (ale co ważniejsze w razie W mieć kopię systemu)postanowiłem zrobić kopię windowsa narzędziem dostępnym z systemu. Jakież było moje zdziwienie i wkurzenie gdy okazało się że kopiowane są nie tylko pliki program files czy windowsa ale i pliki z całej partycji(a w konfiguracji odznaczylem pliki uzytkownika)! Więc usunąłem swoje pliki i teraz obraz ma 16,1 GB. Wypaliłem też na cd płytkę do odzysku i z niej postanowiłem sklonować system. I tu zaczyna się poważniejszy problem :nie mogę sklonować systemu na nowy dysk. Po wielu metodach prób i błędów dotarłem do tej właściwej i proces kończy się niepowodzeniem zanim na dobre się zacznie - screen Sony PCG-4Q1M - Klonowanie windows 7 poprzez kopie zapasową -niepowodzenieIMG_201803...09_785.jpg Download (1.49 MB) . A robiłem tak że folder z kopia skopiowałem na dysk twardy usb podłączony na usb bo na dysku docelowym nie mógł być a pendrivow powyżej 14,4 gb nie mam.
  1. Ten windows (a nowsze pewnie jeszcze bardziej) jest idiotoodporny i zautomatyzowany a to utrudnia ręczne rozwiązywanie błędów za pomocą ingerencji w pliki (co można było robić w win xp nie wspominając o starszych) w związku z czym nie ma (albo ja nie znalazłem) narzędzia sysprep które było świetne dla win xp. Chyba że jest dla windowsa 7?
  2. W czym leży problem że klonowanie kończy się niepowodzeniem?
  3. Czy jest jakiś program który potrafi zrobić kopię systemu (systemu a nie systemu + moich plików na partycji bo takich programów nie chcę) i w niezautomatyzowany sposób ją przywrócić?
 • #2
  malik123
  Level 17  
  ja to robie każdym programem do kopiowania partycji, obecnie Paragon , sprawdza sie idealnie. od wielu lat tak archiwizuje system żeby potem nie bawić sie w instalowanie wszystkiego od nowa. A W10 jest rewelacyjny do tego bo nawet radzi sobie ze zmianą płyty gl. co W7 nie zawsze sie udawało.
  A swoje pliki trzymam na oddzielnej partycji gdzie mam skonfiguerowane foldery moje dok, pobrane itd. to wszystko na oddzielnej partycji.
  Po co tak chcesz kombinować, zamiast przenieść wszystkie swoje pliki na inną partycję czy dysk usb i robić kopie całej partycji systemowej w 5min.
  Programu który w magiczny sposób ma się skoś dowiedzieć które to są twoj pliki a które systemu i programów to ciężko będzie znaleźć. Możesz wykluczyć pliki w/g maski, np wszystki jpg albo doc, ale nie swoje skąd ma program wiedzieć które to twoje .
 • #3
  bojler_
  Level 6  
  Nie takiej odpowiedzi oczekuję, znam te rozwiązania i jak napisałem mi nie pasują. Kolejnej partycji nie założę. Oczekuję odpowiedzi na pytania 1-3.
 • #4
  malik123
  Level 17  
  ustawiasz w paragonie maske przy kopowaniu partycji, wykluczasz foldery ze swoimi plikami , wskazujesz je recznie
 • #5
  bojler_
  Level 6  
  Nie jestem pewien czy to dobre rozwiązanie. Bo czy ten program nie robi tak jak windows że chce sformatować partycję na której ma być przywrócony system(albo co gorsze nawet usunąć inne partycje i zrobić dysk na wzór poprzedniego)?
  Nawet jeśli to częściowa odpowiedź na pytanie 3 to nadal nie mam żadnej odpowiedzi na pytania 1-2.
 • #6
  malik123
  Level 17  
  może dla tego nie masz odp na 1 i 2 bo są łatwiejsze sposoby przywracania systemu które opisałem i mało kto zna systemowe narzędzia.
  tak ten program nawet nie że chce sformatować tylko musi miec puste miejsce bez partycji , i tam przywraca system.
  już nie rozumie czy chcesz przewracać system na tym samym dysku i na tym samym systemie Bo do tego najlepsze jest narzędzie przywracanie systemu Windows, czy chcesz zmienić dysk bo opisujesz że zmieniasz dysk,a jak zmieniasz dysk to wiadomo Masz pustą partycje/hdd
 • #7
  bojler_
  Level 6  
  Tak właściwie obie odpowiedzi są prawidłowe. Teraz zmieniam dysk i chce sklonować system póki nie jest zamulony instalowanymi i odinstalowanymi programami i innymi rzeczami. Ale za kilka lat jak coś będzie nie tak z systemem to chce taki w miarę świeży(jak teraz) przywrócić zamiast instalować. Mam paragon na płytce bootowalnej, czy ta wersja potrafi to samo co windowsowa? Bo mam wątpliwości czy potrafiłaby zapisać obraz partycji w lokalizacji sieci LAN.
  Czy ja dobrze zrozumiałem? Paragon nie tworzy obrazu jak windows w postaci pliku z którymś można coś zrobić (np przenieść na inny dysk) tylko na dysku (no właśnie docelowym czy bieżącym) tworzy niewidoczną partycję z którą ja nic nie zrobię a dodatkowo jeszcze mi miejsce zajmuje??
  Więc proszę kogoś innego o odpowiedzi na pytania 1-2.

  //odpaliłem paragon z płytki i nie jest tak jak mówisz - nie ma możliwości odznaczenia folderów podlegających skopiowaniu do kopii zapasowej :( paragon v10.0
 • #8
  malik123
  Level 17  
  zależy ktora wersja, ja pisze o wer na Windows Paragon Hard Disk Manager Suit 15
  możesz zapisać w pliku lub partycje.
  od ponad 15 lat kopie partycji systemowej, na XP już tak robiłem,
  a kiedys jak nie bylo SSD to mialem co najmniej 3 partycje, system, prywatne i swap. Nie wiem czemu masz takie obawy przed stworzeniem dodatkowej partycji , jakieś uzasadnienie.
  Jak już znajdziesz rozwiazanie , to fajnie jakbyś się nim tu podzielił, może lepsze będzie i z chęcią skorzystam.
 • #9
  bojler_
  Level 6  
  Nie mam obaw przed stworzeniem dodatkowych partycji tylko jest to po prostu mniej funkcjonalne rozwiązanie jak dla mnie - miałem tak kiedyś więc wiem co mówię. Partycji recovery to nigdy nie chciałem i nie chcę. Jak się trafił jakiś laptop co ją miał to od razu usuwałem i odzyskiwałem miejsce na hdd. Backup windowsa (jak mi się w końcu uda zrobić) podzielę winrarem i nagram na kilka płyt dvd, i odstawie na rok albo dłużej, po co to trzymać na hdd(a tym bardziej na ssd). A Teraz to podwójnie niekorzystne bo będę miał ssd i to mały.
  Nadal czekam na odpowiedzi pytań 1-2.
 • #10
  DriverMSG
  Admin of Computers group
  2 - Komunikat wyraźnie "mówi" co się stało. Ale nie znamy detali, parametrów dysku, ustawień itp.
  3 - Może i jest, ale to mija się z celem. Miałeś jakiś dysk "prawdopodobnie HDD", wpięty w gniazdo SATA, teraz masz inny, podłączony przez (Mi nieznany) adapter.
  Inny kontroler dysku, inne sterowniki zapewne połowa plików to zbędne śmieci.

  Zainstaluj system z płyty DVD, skonfiguruj, zaktualizuj i zrób sobie nową kopię czystego systemu. Z pewnością zaoszczędzisz czas i nerwy.
 • #11
  bojler_
  Level 6  
  Problem rozwiązałem wykonując kopię partycji w Paragon Hard Disk Manager. niestety nie jest to za dobre rozwiązanie bo wcześniej musiałem przenieść wszystkie swoje dane by pozostał sam windows + programy :( .Ale lepsze takie niż żadne rozwiązanie.