Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka LG F2J6QY0W C4 SteamSpa - drzwi pralki się ruszają

Vian90 17 Mar 2018 13:14 1173 29
  • #1 17 Mar 2018 13:14
    Vian90
    Poziom 5  

Witam
    Mam problem z nową pralką LG C4 SteamSpa F2J6QY0W. Otóż podczas wirowania, a w zasadzie w momencie kiedy bęben zaczyna się rozpędzać drzwiczki od pralki zaczynają się ruszać w "rytm" ruchów bębna. Kiedy wirowanie osiągnie maksymalne obroty drzwiczki są już nieruchome, dopiero zaczynają się ruszać kiedy zaczyna zwalniać.

Z pralki nie ma wycieków, pierze dobrze, wypoziomowana też jest prawidłowo nawet dzwoniłam już na serwis LG i twierdzą, że nie widzą nieprawidłowości jedynie zalecili dawać mniej prania, kiedy ja tego prania nie daję dużo (około pół bębna). Nie wiem już w czym problem bo czasem mam wrażenie, że drzwiczki za chwilę się otworzą. Nagrałam filmik, ale nie da się go zamieścić ze względu na zbyt małą ilość postów...

0 29
  • #2 17 Mar 2018 14:02
    Radiokiller
    Poziom 29  

Spróbowałbym wirowania bez rzeczy w środku i obserwacje drzwiczek lecz chyba to nie bardzo jest zgodne ze sztuka. Byłby argument przeciw radom fachmanow z serwisu.

0
  • #3 17 Mar 2018 14:51
    Vian90
    Poziom 5  

Też się zastanawiałam żeby spróbować właśnie włączyć samo wirowanie bez ubrań, ale nie wiem czy to nie zaszkodzi pralce.
    Uważam, że w serwisie coś ściemniają bo takie ruchy drzwiczek nie wydają mi się być normalne.

0
  • #4 17 Mar 2018 15:04
    Radiokiller
    Poziom 29  

Gdyby to była moja pralka to bym się nie zastanawiał. Zrobisz jak zechcesz.

0
  • #6 17 Mar 2018 15:20
    Vian90
    Poziom 5  

Wygląda to w ten sposób, później spróbuję bez prania sprawdzić

0
  • #8 17 Mar 2018 15:25
    Vian90
    Poziom 5  

Chupacabra też mi się tak wydaje będe jeszcze atakować serwis bo innego wyjścia nie widzę. Pralka ma zaledwie dwa tygodnie.

0
  • #9 17 Mar 2018 15:29
    Radiokiller
    Poziom 29  

Dobrze, że na gwarancji. Serwis i tyle.

0
  • #10 17 Mar 2018 15:31
    Vian90
    Poziom 5  

Radiokiller napisał:
    Dobrze, że na gwarancji. Serwis i tyle.

Tak, tylko jak przekonać LG żeby wzięli pralkę na serwis i sprawdzili, skoro dwa razy dzwoniłam i twierdzą, że jest ok bo przecież wycieków nie ma itp.
    Może powinnam udać się do sklepu gdzie została zakupiona pralka zamiast dzwonić bezpośrednio do LG?

0
  • #11 17 Mar 2018 15:36
    Radiokiller
    Poziom 29  

Reklamacja w miejscu zakupu to dobry pomysł, muszą to rozpatrzyć.

0
  • #12 17 Mar 2018 15:37
    Vian90
    Poziom 5  

Radiokiller napisał:
    Reklamacja w miejscu zakupu to dobry pomysł, muszą to rozparzeć.

Zatem jutro pojadę do sklepu i przedstawię problem, film mam więc powinno być ok. Nie mam zamiaru trzymać drzwiczek podczas każdego wirowania... Niech ją biorą albo wymienią.
    Z kolei jak zabiorą na serwis sprawdzać z czym problem to pewnie to potrwa z 3 tyg, a ja w tym czasie nie będe miała gdzie prać, ech...

0
  • #14 17 Mar 2018 15:44
    Vian90
    Poziom 5  

Daleko do sklepu nie mam najwyżej jak mnie odeślą to będe dzwonić do skutku aż ktoś się z LG tym zainteresuje

0
  • Pomocny post
    #15 17 Mar 2018 16:16
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

A może masz zbyt duże oczekiwania od pralki?
    Pralka to nie telewizor by się na nią patrzeć przez cały program. Nie cieknie, wszystko działa i tak ma być.

1
  • #16 17 Mar 2018 16:30
    Vian90
    Poziom 5  

mrhari napisał:
    A może masz zbyt duże oczekiwania od pralki?
    Pralka to nie telewizor by się na nią patrzeć przez cały program. Nie cieknie, wszystko działa i tak ma być.

Nie sądzę. Po prostu spoglądam na nią bo zwyczajnie się zastanawiam czy któregoś pięknego dnia podczas wirowania nie otworzą mi się drzwiczki.
    Pralka nie kosztowała 200 zł więc niepokoi mnie ten problem bo jak dojdzie do awarii przez te drzwi to nikt mi gwarancji nie uwzględni. A z kolei teraz serwis nie widzi problemu, ale oni nigdy nie widzą problemu bo dla nich lepiej nie muszą sobie zawracać głowy naprawami itp

0
  • #17 18 Mar 2018 11:03
    Vian90
    Poziom 5  

U mnie problem prawie rozwiązany. Byłam w sklepie, sprzedawca widział film i stwierdził, że absolutnie tak być nie może po czym od razu skontaktował się z serwisem i mają przyjechac do pralki. U mnie to prawdopodobnie kwestia zbyt luźnego bębna więc albo to jest kwestia dokręcenia śruby albo wymiana na nową pralkę.

0
  • #18 18 Mar 2018 19:29
    Borutka
    Poziom 25  

Vian90 napisał:
    U mnie problem prawie rozwiązany. Byłam w sklepie, sprzedawca widział film i stwierdził, że absolutnie tak być nie może po czym od razu skontaktował się z serwisem i mają przyjechac do pralki. U mnie to prawdopodobnie kwestia zbyt luźnego bębna więc albo to jest kwestia dokręcenia śruby albo wymiana na nową pralkę.

Serwis przyjedzie i powie że tak ma być, albo będzie przeprowadzał jakieś jałowe naprawy.
    Te modele pralek tak mają i trochę w sieci jest na ten temat. Jeżeli podczas wirowania nie ma łomotu, to jesteś szczęściarą.

0
  • #19 18 Mar 2018 19:30
    Radiokiller
    Poziom 29  

Koniecznie pochwal się efektami. :D

0
  • Pomocny post
    #20 18 Mar 2018 19:46
    nares
    Specjalista AGD

Przyczyna tego zjawiska jest znana, ale nie da się jej wyeliminować, dlatego serwis gwarancyjny na 100% uzna, że urządzenie jest sprawne technicznie, bo poniekąd jest.

0
  • #21 18 Mar 2018 20:29
    Vian90
    Poziom 5  

W żadnym wypadku nie zgodzę się jeśli serwis uzna, ze jest ok, ponieważ wczoraj kiedy byłam w sklepie i zgłaszałam problem na ekspozycji stała ta sama pralka więc otworzyłam drzwi i zaczęłam poruszać bębnem i w tej na sklepie bęben był "sztywny", nie latał luźno jak u mnie więc ewidentnie jest coś nie tak. Tak się też złożyło, że trafiłam wczoraj na tego samego sprzedawcę, który pralkę nam sprzedał (uważam bardzo kompetentny człowiek) i powiedział, że jeśli będzie jakiś problem z serwisem to mam przyjechać na sklep i "będziemy kombinować" jak to ujął.

0
  • Pomocny post
    #22 18 Mar 2018 20:31
    nares
    Specjalista AGD

Vian90 napisał:
    tej na sklepie bęben był "sztywny", nie latał luźno jak u mnie.

Bo miał nie zdjęte blokady transportowe :)

1
  • #23 18 Mar 2018 20:32
    Puzka
    Poziom 3  

w moim przypadku stuka to tego stopnia że pralka zatrzymuje program wyważa wyważa i wyważyć nie może. W moim poście jak zakładałem użytkownicy twierdzą że to normalne :) osobiście sprawdzałem db i głośność pralki je przekracza

0
  • #24 18 Mar 2018 20:34
    Vian90
    Poziom 5  

nares napisał:
    Vian90 napisał:
    tej na sklepie bęben był "sztywny", nie latał luźno jak u mnie.

Bo miał nie zdjęte blokady transportowe :)

Tego nie wiem, ale na pewno nie odpuszcze tej sprawy ;)

0
  • #25 18 Mar 2018 20:40
    Puzka
    Poziom 3  

serwis powie swoje, ja walcze z nimi od listopada zapraszam na moj post dowiecie sie wiecej :) ewidentnie pralka ma jakąś wade

Dodano po 2 [minuty]:

Vian90 nie odpuszczaj serwisowi niech ja zabierają

0
  • #26 18 Mar 2018 20:42
    Vian90
    Poziom 5  

Puzka napisał:
    serwis powie swoje, ja walcze z nimi od listopada zapraszam na moj post dowiecie sie wiecej :) ewidentnie pralka ma jakąś wade

Dodano po 2 [minuty]:

Oczywiście, choćbym miała poruszyć rzecznika praw konsumenta, sąd i samego Boga to doprowadzę do rozwiązania tego problemu ;)
    Jeśli płacę za coś 1700 zł to chcę by to działało na 100%

0
  • #27 18 Mar 2018 20:45
    Puzka
    Poziom 3  

u mnie jutro wita rzecznik praw konsumenta :)pamietaj aby sie nie poddawać ja kupiłem jeszcze lodówke LG i ja sprzedaje

0
  • #28 18 Mar 2018 20:46
    skryn
    Admin grupy AGD

Puzka napisał:

Dodano po 2 [minuty]:

Wadą jest upierdliwy klient. Praw fizyki się nie zmieni. Przy tysiącach obrotów ze wsadem siedmiookilowym chcielibyście mieć ciszę? Ciekawe jak?
    To kupcie sobie Miele za 10 kilo peelenów i wtedy reklamujcie, że coś nie halo z pralką, bo szklanka wypełniona wodą na blacie drga...
    A nie będziecie larum za dwa tausena robić na Forum, bo drzwiczki Wam latają i stukają w jakiejś LG, przy rozpędzaniu do wirowania...
    Udać się do psychologa należy, a nie tu pisać.

0
  • #29 18 Mar 2018 20:47
    Vian90
    Poziom 5  

Puzka napisał:
    u mnie jutro wita rzecznik praw konsumenta :)pamietaj aby sie nie poddawać ja kupiłem jeszcze lodówke LG i ja sprzedaje

Lodówka też wadliwa?
    Ja mam tv LG, ale działa póki co wzorowo.

0
  • #30 18 Mar 2018 20:50
    skryn
    Admin grupy AGD

Vian90 napisał:
    Puzka napisał:

Lodówka też wadliwa?
    Ja mam tv LG, ale działa póki co wzorowo.

Idź na Forum prawnicze, a nie techniczne. I tam się udzielaj.

0