Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana internetu LTE z Plusa, Huawei B593-22

17 Mar 2018 14:59 1086 4
  • Poziom 8  
    Witam

Niedługo kończy mi sie umową z "zielonymi". Aktualnie mam przedłużoną umowę 80 gb bez urządzenia, ponieważ posiadam starego Huawei B593s-22. Poza lte jest tutaj poprowadzony kabel telefoniczny, który ma teoretycznie prędkość do 10mb i do tego kosztuje fortune za utrzymanie łącza, więc raczej o nim nie myśle. Szukam połączenia które dawałoby mi chociaż z 10 mb/s na komfortowanie korzystanie z internetu na 2 urządzeniach jednocześnie. Zużywam średnio miesięcznie koło 150-200 GB transferu. Wolałbym uniknąć kupowania routerów na własną rękę za kosmiczne ceny, ale wiadomo, że wezmę pod uwagę każdą radę.

Mój adres:
    Według btsearch to widze przez okno nadajnik od Playa i Tmobile. Z Plusowym już troche gorzej bo jest dopiero koło dworca autobusowego.
    Według wyników speedtest to nadajnik wygląda na mocno przeciążony. Być może w innej sieci typu Tmobile(nie ma na miejscu punktu sprzedaży co może świadczyć o mniejszej ilości klientów) byłoby lepiej
    Próbowałem jeszcze ustalić z jakiego pasma korzystam i czy napewno z tego nadajnika, który znajduje się koło dworca, lecz nie radze sobie z programem LTE Watch, ponieważ nie pokazuje mi żadnych informacji
    Na koniec jeszcze status funkcji bezprzewodowej ze strony routera

Pozdrawiam :)
  • flexghzflexghz
  • Specjalista Sieci, Internet
    Parametry sygnału LTE prawidłowe nawet bez anteny ale to Plus czyli najgorszy operator mobilny a przeciążone BTS-y to jego znak rozpoznawczy. B593s-22 nie działa z LTEwatchH. Na BTS-ie Dworcowa działa LTE1800Aero2 i LTE2600 Plusa i agregacja tych pasm. Trudno powiedzieć z którym się łączysz na B593, zobacz jak wyglądają parametry sygnału z routerem na zewnątrz i jak speedtest. Warto zrobić tez testy pod BTS-em na karcie Plusa na twoim kierunku. do testów telefon LTE z aplikacją Network Cell Info. Zakładka DANE pokaże ECI BTS-a oraz parametry sygnału,do tego speedtest. Pod BTS-em połaczy cię z LTE2600 Plusa. testy innych operatorów zrobisz na ich kartach. T-Mobile korzysta z LTE1800NetWorks na BTS-ie Dworcowa, pasmo 15MHz wspólne z Orange więc może być kiepsko. Są pozwolenia na LTE800 i LTE2600 ale nie wiadomo czy działaja.Play ma BTS najbliżej z kompletem pozwoleń na LTE2600, LTE1800, LTE2100 i LTE800. Nadal można mieć w Play minimum 100GB na LTE za 5 zł/m-c bez umowy.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 8  
    Na telefonie prędkości troche lepsze, tyle że na karcie sim z telefonu, a nie z routera. Zdarzają sie nawet pomiary po 40mb pobierania. Zmiana internetu LTE z Plusa, Huawei B593-22
    A co z routerem? Warto inwestować w agregacje? Z tego co widziałem dużej różnicy nie ma.
    Mógłbym jeszcze dostać link odsyłąjący w jaki sposób mieć te 100gb za 5 zł w play?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Test na telefonie bez zakładki DANE z Network cell Info więc nie wiadomo jakie to pasmo LTE daje takie wyniki i czy to BTS Dworcowa. a co do Play to o usłudze Darmowy Internet LTE na karcie RBM na Kartę 5 i jak uzyskać na niej Rok Ważności Konta pisałem wiele razy.
  • Poziom 8  
    Trzeba kupić starter z RBM obojętnie jaki? Szkoda że nie napisałeś jakiegoś poradnika, napewno by sie przydał wielu osobom i zaoszczędził spamowania. Znajduje jakieś pojedyńcze informacje i ciężko sie w tym połapać.