Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMP280 błędny pomiar ciśnienia

marek-czarny 17 Mar 2018 16:38 522 5
  • #1 17 Mar 2018 16:38
    marek-czarny
    Poziom 8  

witam
    Nie mogę sobie poradzić z odczytem ciśnienia z BMP280. Parametry kalibracyjne czytam na starcie programu i zapisuję do struktury. Odczytuję bity z rejestru temperatury i przeliczam na rzeczywistą temperaturę za pomocą wzorów z noty aplikacyjnej i to mi działa. Z ciśnieniem niestety pomimo zastosowania wzorów z noty nie mogę sobie poradzić. Może któryś z kolegów podzieliłby się sprawdzonymi funkcjami do odczytu nieskompensowanego ciśnienia i drugą do przeliczenia na właściwą wartość.
    dzięki

0 5
  • #2 17 Mar 2018 18:47
    shadow0013
    Poziom 34  

Zobacz jak jest odczytywane ciśnienie w bibliotekach BMP/BME280 SparkFun, Adafruit do arduino.

0
  • #3 18 Mar 2018 09:06
    Tomq
    Poziom 38  

Ja korzystam z obsługi którą umieściłem w załącznikach. Jeśli chodzi o samo odczyt, to najpierw odczytuję nieskompensowane ciśnienie, a potem je kompensuje.

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #4 18 Mar 2018 19:37
    marek-czarny
    Poziom 8  

Tomq
    dzięki za załączniki. Powiedz proszę czy zapisywałeś jakieś wartości do rejestrów 0xF4 i 0xF5 przy starcie?

0
  • #6 19 Mar 2018 14:51
    marek-czarny
    Poziom 8  

Funkcja którą przedstawiłeś odczytuje ID czujnika i jeżeli jest różna od "0" (czyli nawiązaliśmy połączenie) to w dalszej kolejności wczytuje do struktury 24bity parametrów kalibracyjnych, które są potrzebne przy obliczeniach. Chodzi mi o to czy zapisujesz coś do rejestru 0xF4 czy pozostawiasz tam wartość 0x00 - czyli pomiar 16bitowy.

0