Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] A510F - Jak wyłączyć "FRP LOCK" z poziomu dowload mode?

17 Mar 2018 17:13 3846 7
  • Poziom 9  
    Witam, chciałem ominąć zabezpieczenie konta google w moim samsungu a5(2016). Jako, że telefon posiadał androida 7.0 to wszystkie sposoby z yt/gogole nic nie dały.

Postanowiłem wgrać softa (z oficjalnej strony samsunga), z androidem 5.1.1 i tutaj zaczyna się cały problem.

1.Pobrałem soft - A510FXXS2APD1
    2.Uruchomiłem odina (wersja 3.12.3)
    3.Telefon w download mode (sterowniki usb miałem już wcześniej zainstalowane)
    4.Wszystko ustawione jak powinno być i po kliknięciu "start" wyskakuje czerwony "FAIL". Na telefonie wyskoczył mi błąd "SYSTEM REV. CHECK FAIL. DEVICE 1, BINARY 0"

Po tej nieudanej próbie chciałem uruchomić telefon i wyskakuje błąd:"An error has occured while updating the device software. Use the Emergency recovery function in the Smart Switch PC software"

Z tego co zdążyłem wyczytać, to zablokowany jest bootloader, który nie pozwala na instalacje niższej wersji androida niż ta, która była domyślnie na telefonie.

Niestety próbowałem wgrywać różne softy jedno i cztero plikowe (android 7.0) i dalej jest ten sam problem.

Przy różnych softach są różne problemy np:
    1.soft z androidem 5.1.1 - "SYSTEM REV. CHECK FAIL. DEVICE 1, BINARY 0"
    2.soft z androidem 6.0.1 - "SYSTEM REV. CHECK FAIL. DEVICE 5, BINARY 4"
    3.soft z androidem 7.0 - "SYSTEM REV. CHECK FAIL. (BOOTLOADER)

Próbowałem wyłączyć ten FRP LOCK za pomocą Odina, jednak na telefonie za każdym razem wyskakuje wiadomość, że FRP zablokował tą czynność.

Może ktoś jest w stanie pomóc? :)
  • Moderator - GSM
    A na co tak kombinowałeś? Chciałeś zaniżyć firmware aby zadziałały wcześniejsze sposoby usunięcia blokady frp?
    Spróbuj zaktualizować firmware programem Samsung Smart Switch. jak nie zadziała to pozostaje wizyta w serwisie.
  • Poziom 9  
    Dokładnie to chciałem zrobić, ponieważ wyczytałem, że to jedyna opcja, aby tą blokadę ominąć.
    Niestety Smart Switch i Kies nie chcą współpracować - w obu nie rozpoznaje urządzenia.
  • Moderator - GSM
    kubek22222 napisał:
    Dokładnie to chciałem zrobić

Trzeba było wcześniej sprawdzić czy możesz zaniżyć.
    Teraz jak już pisałem udać się do serwisu może coś poradzą.
  • Poziom 9  
    Udało się! Ściągnąłem jakiś soft 4 plikowy, wrzucałem tak jak w instrukcji, ale znowu wywalało błąd. Coś mi przyszło do głowy, żeby wrzucić tylko plik "AP" i jakoś poszło, dzięki wielkie! :)