Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naładować akumulator kwasowy 12,6V 2,6Ah ?

17 Mar 2018 17:31 1053 10
  • Poziom 2  
    Witam
    Posiadam akumulator Matrix NP2,6-12 jest to akumulator kwasowo-ołowiowy 12v 2,6Ah w jaki sposób mogę go ładować ?
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    Optymalny reżim ładowania twojego akumulatora - Umax - 14.2-14.5V I = 0.26A . Najlepiej wykorzystać regulowany prostownik, który pozwoli ustalić maksymalne napięcie ładowania, pozwoli to uniknąć przeładowania akumulatora . Koniecznie ograniczyć maksymalny prąd ładowania . Przy użyciu regulowanego prostownika odpada konieczność kontroli czasu ładowania, ponieważ po osiągnięciu ustalonego napięcia- prąd ładowania zmaleje do minimum i będzie się utrzymywał na poziomie kompensacji prądu samo-rozładowania. Było dobrze gdybyś
    napisał jakim prostownikiem będziesz ładował akumulator.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Czy coś takiego z Allegro ,,Ładowarka automatyczna TS-1012C 12V 1A'' da radę ?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Tylko że niedomagających akumulatorów nie są one w stanie naładować do pełna.
    Głęboko rozładowanych (<7V) też nie ruszą.
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Karaczan napisał:
    Głęboko rozładowanych (<7V) też nie ruszą.
    Kolego, przecież taki akumulator kwalifikuje się do utylizacji a nie ładowania.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Przy takiej małej pojemności to wystarczy zasilacz laptopowy na 19V i chiński moduł step-down z ograniczeniem prądowym. Kilka złotych za to zapłacisz i w zupełności wystarczy.
  • Poziom 2  
    Czy jeśli podepnę zasilacz do przetwornicy to mam ustawić napięcie na 12v ? Co w wypadku jeśli mam na zbyciu zasilacz ,,regulowany'' ?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    14.5V, choć producent mówi że można "pakować" i 15V .