Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Brother hl-2135w brudzi wydruki

17 Mar 2018 18:28 873 8
  • Poziom 6  
    Witam.

Mam problem z moją drukarką Brother hl-2135w. Drukarka zaczęła brudzić mi wydruki. Zawsze, gdy coś drukuję to pierwsza strona wychodzi zabrudzona, a kolejne już normalnie. Bęben drukujący również wygląda na zabrudzony (biały nalot widoczny na zdjęciu). Wykonywałem czyszczenie bębna przez 20 stron było dobrze, a potem drukarka zaczęła znowu brudzić. Widzę, że na tonerze również jest ślad. Po oczyszczeniu bębna biały nalot z tonera i bębna znika. Toner oczywiście zamiennik.
    Czy toner może być winny brudzeniu stron?
    Czy mogę wyczyścić bęben alkoholem izopropylowym?

Brother hl-2135w brudzi wydruki Brother hl-2135w brudzi wydruki Brother hl-2135w brudzi wydruki
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Kiedy drukarka była ostatni raz konserwowana ?
    Proponuję wykonać pełną konserwację a komplet toner + bęben to koszt 70 zł i masz święty spokój.
  • Poziom 6  
    Ogólnie drukarka przedrukowała prawie 7000 tys. stron. Sama wymiana tonera nie pomoże? Bo nie ukrywam, że po założeniu tego tonera miałem z nim problemy i wykonałem 2 razy czyszczenie bębna w odstępach co kilkaset stron.
    Czy bęben mógł się zużyć od zamienników i nie wytrzyma 12000 tys. stron lub chociaż 10000 tys.?
  • Spec od drukarek
    Należy zapomniać o 100 000 stron wydruku na zamiennych bębnach.
    W zależności od Producenta od 50 do 80 tys to realny przebieg.
    Jak dla mnie do wymiany komplet.
    Nie jest to cena zaporowa a zniwelujesz problem na dłużej.
    Zostaw sobie dowód zakupu, masz min roczną gwarancję.
  • Poziom 6  
    dr.master napisał:
    Należy zapomniać o 100 000 stron wydruku na zamiennych bębnach.
    W zależności od Producenta od 50 do 80 tys to realny przebieg.
    Jak dla mnie do wymiany komplet.
    Nie jest to cena zaporowa a zniwelujesz problem na dłużej.
    Zostaw sobie dowód zakupu, masz min roczną gwarancję.

Moja drukarka Brother hl-2135w posiada bęben na 12tys. wydruków.
    Czyli z realny przebieg w tym przypadku na zamiennikach to powiedzmy 10tys. stron?
    Brudne wydruki spowodowane są kiepskiej jakości tonerem który przykleił się do bębna?
    Jakie marki zamienników tonerów i bębnów są godne polecenia?
  • Spec od drukarek
    Trzeba sugerować się możliwością bezproblemowej reklamacji.
    Takie czasy gdzie tonery robione są w garażach i kosztują grosze. Niestety ich jakość pozostawia wiele do życzenia.
    Z żywotnością liczyłbym 70-80% oryginału.
    W tanich zamiennikach nikt nie wymienia listw czyszczących tylko chamsko dosypuje najtańszy proszek.
    Co do Producenta - nie ma znaczenia
    Liczy się konkretny egzemplarz.
  • Poziom 6  
    Mam jeszcze pytanko czym wyczyścić bęben z tego nalotu? Mogę użyć alkoholu izopropylowego ? Bo jak wziąłem samym wacikiem to schodzi, a może alkoholem lepiej by się oczyścił.
    Spróbuję może najpierw wymienić toner bo i tak bym bęben z innej strony zamawiał, a może sam toner jest winny. Ten zgłosze do reklamacji. Wcześniej używałem tonerów Orink, JetWorld oraz TopPrint i nie było problemu. Jak tylko zacząłem używać tego co mam teraz Estio to po przedrukowaniu ok. 200 stron zaczęło się od kropek na wydruku, a teraz to już całkiem się zepsuł.
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Ja używam alkoholu izopropylowego i kompresora.
    Niczym więcej nie czyszczę.
  • Poziom 6  
    Rozebrałem zespół bębna. Przeczyściłem sam bęben jeszcze raz alkoholem izopropylowym a resztę sprężonym powietrzem. Po ponownym złożeniu wszystkiego w całość problem ustąpił. Pierwszy wydruk nie jest już tak zabrudzony jak wcześniej. Zdarzają się dwie kropki na odwrocie, ale tyle to nic w porównaniu z tym co było. Pewnie bęben trzeba będzie wymienić , ale jak na razie mam nadzieję, że jeszcze w takim stanie dobije chociaż 10 tys. wydruków.
    Bardzo dziękuję @dr.master za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam.