Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jaki amplituner kupić w przedziale cenowym 500-1000zł?

Silveraun 24 Mar 2018 19:29 2733 41
    mad_luk
    Level 14  
    Do 500zł kupisz TEAC AG-H300 nieco powyżej 500zł TEAC AG-H500. Mam, używam rewelacja. Nic się nie grzeje. Dźwięk poezja.
    Pablo1964
    Moderator
    A jeżeli chcesz amplituner wielokanałowy, dobrze grający w stereo, posłuchaj HK AVR 435. Sam go mam do dziś i nie zamierzam zmieniać. Być może znajdziesz już w swoim budżecie.
    Silveraun
    Level 4  
    Oba przekraczają budżet. Jeden o 40% drugi o 110% ;)

Ten model hk 435 - aktualnie nigdzie nie jest nawet wystawiony :) a przynajmniej tam gdzie sprawdzałem.

Moją uwagę zwróciła firma HK i myślę tu konkretnie o modelu HK 980. Niestety póki co dostępne modela są tylko na drugim końcu polski a wolałbym podjechać osobiście. Jednak nie pali się ;)

W poniedziałek przejdę się po lombardach do których mam zaufanie i zobaczymy co tam mają ciekawego.
    Silveraun
    Level 4  
    Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc. W szczególności za określenie mojego priorytetu. Bo dzięki wam wiem, który z rodzai wzmacniaczy zaspokoi moje potrzeby.
    I tak najprawdopodobniej będę poszukiwał któregoś z poniższych modeli:

HK 980
    HK 3380
    HK 3480
    Nad 320BEE - tu minusem jest brak wejścia phono
    Możecie jeszcze odnieść się konkretnie do tych modeli i powiedzieć co o nich myślicie.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    grzehu82
    Level 20  
    HK 980- bardzo wydajny prądowo wzmacniacz w swojej kategorii cenowej, równie solidna budowa wewnętrzna, dźwięk gęsty energetyczny dla części efekciarski, nieco podbity górny zakres basu, mięsisty przy wycofanym załagodzonym górnym zakresie, godny polecenia choćby do gatunków do muzyki typu rum & bass dubstep, hip-hop, najlepiej parować z ostrzejszą kolumnami np. Paradigm, Klipsch czy część JBL.
    Oczywiście należy posłuchać czy odpowiada. Nie jest to tzw. "bezpłciowy " wzmacniacz i albo zostaniesz jego fanem albo będziesz mijał dużym łukiem.
    Reszty nie będę się wypowiadał bo nie słuchałem. Na pewno Nad to inna szkoła grania...
    Silveraun
    Level 4  
    Dziękuje koledze za opinie. Niestety jedyne wystawione sztuki są na razie na 2 końcu polski - a chciałbym najpierw sprzęt obejrzeć i przesłuchać. Dziękuje też za sugestie głośników ponieważ kupuje najpierw wzmacniacz i dopiero do niego na spokojnie będę dobierał głośniki.
    Jeżeli chodzi o muzykę to jak wspominałem wcześniej. Poezja, blues, jezz. rock i hard rock - główne gatunki, które lubie.
    grzehu82
    Level 20  
    I te akurat gatunki co słuchasz mogłyby wykazać przewagę wzmacniaczy Nad. Niemniej i tak musisz posłuchać.
    bazyl12
    Level 10  
    Ja proponuje nabyć HK 3380 wstawić mocniejsze tranzystory

Dodano po 6 [minuty]:

A w tych wzmacniaczach TEAC AG-H300 polecam wstawić mosfety 500 W
    alien90fr
    Level 26  
    bazyl12 wrote:
    Ja proponuje nabyć HK 3380 wstawić mocniejsze tranzystory

Dodano po 6 [minuty]:

A w tych wzmacniaczach TEAC AG-H300 polecam wstawić mosfety 500 W

w jakim celu??
    Silveraun
    Level 4  
    Dzięki uzyskanym informacjom znalazłem tuner, który spełni moje oczekiwania - Nad320 bee w górę lub HK 980