Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki system wybrać Windows 7 czy Windows 10 ( 2018)

Magic_moon 18 Mar 2018 11:40 360 12
  • #1 18 Mar 2018 11:40
    Magic_moon
    Poziom 17  

Witam. Posiadam dwa oryginalne systemy, Windows 10 pro 64 i Windows 7 pro 64. I kupiłem nowy komputer stacjonarny. I chciałbym zapytać doświadczonych kolegów jaki system by polecili. Ja komputera używam do odzyskiwania danych, słuchania muzyki oraz oglądania filmów. Proszę o opinie bardziej doświadczonych kolegów. Dziękuje i pozdrawiam.

0 12
  • #2 18 Mar 2018 11:45
    Matuzalem

Poziom 43  

Pański post nie zawiera żadnych informacji dających podstawę dla sensownego dokonania wyboru.

PS
    Tytuł wątku na pewno ma wyglądać tak jak wygląda?

0
  • #3 18 Mar 2018 11:49
    Magic_moon
    Poziom 17  

Posiadam procesor intel(r) core(tm) i7-3770 cpu @ 3.40ghz
    Dysk SSD 250 silicon power
    Pamieć ram 32GB
    Zasilacz 450W Corsair

0
  • #4 18 Mar 2018 11:54
    Matuzalem

Poziom 43  

I tak sobie będziemy cykać - i7 generacji...? - Jeśli nowszej (6+), to proszę sobie dać spokój z Windows 7, bo zaraz będzie Pan szukać przyczyny braku możliwości instalacji tego systemu.

PS
    Proszę sięgnąć do regulaminu forum - pkt 3.1.15 oraz zasad globalnych "w komputerach" i zacząć poważnie traktować to co w poście winno się znaleźć gdy szuka się pomocy.

0
  • #5 18 Mar 2018 11:55
    malik123
    Poziom 14  

długo obroniłem przed przesiadka na Windows 10 zrobiłem to dopiero pod koniec zeszłego roku bezpośrednio z Windows 7
    jestem b. zadowolony Więc polecam Windows 10 . Jeśli poustawiasz wszystko dobrze, jest dużo lepszy niż Windows 7 . nie ma konfliktu programów, np mam fw comodo z 2011 i świetnie pracuje.
    obawiałem się kompatybilności wstecznej z programami ale wszystkie sobie radzą, nawet narzędziowe też chodzą bez problemu, na przykład Victoria .
    Zainstaluj Windows 7 uaktualnij za darmo do Windows 10 a Windows 10 sprzedaj :)

0
  • #6 18 Mar 2018 13:14
    Magic_moon
    Poziom 17  

A mam jeszcze pytanie. Czy często się zdarza że programy z Windows 7 nie działają na Windows 10 ?

0
  • #7 18 Mar 2018 13:49
    malik123
    Poziom 14  

Właśnie pisałem , mi się nie zdarzyło . Nawet taki jak Victoria, albo np fw z 2011 . Musisz tylko wyłączyć kontrole programów niby niekompatybilnych, bo nie zainstalujesz starego softu, ale wyłączasz to i wszystko hula że miło :)

0
  • #8 18 Mar 2018 18:51
    iagre
    Poziom 35  

Z doświadczenia wiem że Win10 w trakcie aktualizacji lubi gubić ustawienia i zmieniać sterowniki na niedziałające. Dlatego Win10 zdecydowanie odpada.

0
  • #10 18 Mar 2018 19:52
    malik123
    Poziom 14  

święta racja, dlatego nie mam włączonej aktualizacji :)
    ja naprawdę długo się broniłem przed w10, ale to było nieuzasadnione, a stało się że sprzedawałem laptopa i zaktualizowałem do W10 z ciekawości. Potem zamiast laptopa pozbyłem się na chwilę PC, więc wróciłem do lapka z W10 , taraz mogę powiedzieć że żałuję, mogłem zrobić inaczej i przerzucić się na niego dużo wcześniej jak wyrósł z chorób wieku dziecięcego :)
    A jak wspomniałem przeżuciłem się na niego z W7 więc widać jestem 'tradycjonalistom' W8 , 8.1 i wczesne build y W10 grzecznie przeczekałem . Ale pamiętam miałem to samo z 98 też się go bardzo długo trzymałem 2000 ME ominąłem , a XP dopiero po jakimś czasie, historia się powtórzyła z W7 Viste i pierwsze W7 też pominąłem. Teraz już tradycji nie pociągnę bo już kolejnych nr MS nie zapowiada, wieczne aktualizacje, dlatego mam je skutecznie zablokowane.
    Reasumując polecam W10

0
  • #12 18 Mar 2018 21:44
    my41s
    Poziom 32  

Tak szczerze, to jest to kwestia przyzwyczajenia i wymogów oprogramowanie. Jeżeli to, z czego korzystasz pójdzie na W10, to czemu nie. Tu nie ma w zasadzie co pytać, bo każdy może mieć inne zdanie. Ja prywatnie to bym powiedział, że jeżeli w ogóle ma być Windows, to wybrałbym 7.

Zwolennikiem W10 nie jestem, ale jednak jeżeli masz świeży sprzęt, to nie wchodziłbym w siódemkę. Powody już zostały podane. Sam z W10 muszę korzystać na służbowej stacji, bo siódemki nie byłoby szans na niej zainstalować. O sterowniki też byłoby ciężko. Jakoś mi nie przeszkadza. Zdołałem się przyzwyczaić.

sylweksylwina napisał:
    Windows 10 długoterminowo może wywinąć jakiegoś psikusa.
    Nawet jak będzie bezproblemowo działać, to po aktualizacji buildu może być jakaś niespodzianka.

No właśnie tu mogę dodać z doświadczenia, jak raz byłem wściekły, jak przy aktualizacji bulida dziesiątka wywinęła mi pewien numer. System nie mógł się naprawić i nie wstał. To już jednak skrajny przypadek.

0
  • #13 18 Mar 2018 22:21
    nici
    Poziom 34  

W10 za dużo robi bez wiedzy / pytania użytkownika. O tym, że zmienia sterowniki na niedziałające to można napisać poemat.

W/w wad W7 nie posiada. Ja korzystam z obu systemów , i każdy ma swoje plusy i minusy. Sam zdecyduj który Ci bardziej pasuje bo oba są dobre.

1