Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Solarny naped do bramy skrzydlowej Somfy AXOVIA 220. Czy sie to opłaca?

18 Mar 2018 13:17 414 4
  • Poziom 15  
    Witam panowie.Ostatnio na internecie znalazlem solarny naped do bramy skrzydlowej marki Somfy AXOVIA 220..W osprzecie jest panel solarny, regulator ladowania , silowniki , fotokomorki i reszta osprzetu...Moje pytanie brzmi czy to jest wogole oplacalne z racji na slabą wydajnosc obecnych fotowolraicznych paneli...Ktoś miał z tym stycznosc, jak radza sobie silowniki napedzane fotowoltaika? Inne marki typu Nice czy FAAAC maja cos takiego w ofercie.Ja sam niczego takiego nie znalazlem..Co o tym sadzicie?
  • Fabryka Prądu
  • Poziom 34  
    lukas198820 napisał:
    ... jak radza sobie silowniki napedzane fotowoltaika?..

Prąd to prąd, nie ma znaczenia skąd.

lukas198820 napisał:
    ....Co o tym sadzicie?

Jakie są Twoje potrzeby? Co chciałbyś zyskać dzięki bramie napędzanej fotowoltaiką? Szukasz oszczędności? Chcesz podłączyć w miejscu gdzie nie ma prądu? Pytasz tylko z ciekawości?
  • Fabryka Prądu
  • Poziom 39  
    Ten napęd to totalna porażka, a gadżety typu solar i mini akumulatorek zasilania awaryjnego może i sprawdzają się w południowej Francji, a nie u nas.
  • Poziom 15  
    Chciałem zadilic w ten sposob naped gdzie popristu zasilania nie mam, oszczednosc tez wchodzi w gre...Wynika jednak po waszych postach ze to nieoplacalna zabawa.
  • Poziom 34  
    lukas198820 napisał:
    Chciałem zadilic w ten sposob naped gdzie popristu zasilania nie mam, oszczednosc tez wchodzi w gre...Wynika jednak po waszych postach ze to nieoplacalna zabawa.

Jeśli liczysz na oszczędności to nic z tego. Inwestycja właściwie nigdy się nie zwróci. Za małe zużycie energii.

lukas198820 napisał:
    Chciałem zadilic w ten sposob naped gdzie popristu zasilania nie mam...

Jak kolega wyżej zauważył pojemność akumulatora jest mała. Co jednak istotniejsze to nasze warunki klimatyczne. jesienią, zimą nie masz co liczyć na kapkę energii a latem... no cóż - latem jakoś powinno to działać.

By jednak wiedzieć jak będzie to działać trzeba by poznać takie parametry jak:
    - pojemność akumulatora
    - ilość energii jaką pobiera napęd
    - ilość energii jaką pobiera centrala
    - moc paneli fotowoltaicznych

.. i wyliczyć.

Generalnie jednak bez wyliczania będzie to bliższe temu co kolega wyżej o tym napisał.