Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault, Clio 2 1998 43kW - traci moc, dławi się - cewka?

18 Mar 2018 15:57 1578 1
  • Poziom 8  
    Witam,
    Renault Clio 2 1998, hatchback, 1.2 43kW. Problem polega na nagłej utracie mocy, najczęściej na 1 i 2gim biegu ale nie ma reguły, to samo zdarza się na 3cim i wyżej ale rzadziej. Po silniejszym wciśnięciu pedału gazu odzyskuje moc na chwile ale najlepiej wyłączyć silnik i włączyć na nowo. Czasami na biegu jałowym po ok minucie schodzi z obrotów i zaczyna się trząść. Od czasu do czasu włacza sie kontrolka check engine. Mechanik podłączał do komputera, diagnoza sonda lambda - wymiana nie pomogła, (rok temu samochód miał podobne objawy ale wystarczyło wymienić filtr paliwa i pomogło), wymieniłem ponownie filtr paliwa - nie pomogło, lepiej zaczął działać po wymianie kabli zapłonowych (beru), kupiłem też nową cewkę - oryginalna to sagem, zakupiłem valeo, ale nie pomogło. W książce sam naprawiam clio 2 parametry cewki to 8kΩ na wyjściu wysokiego napięcia, stara sagem ma 6,67kΩ nowa valeo 7,14 kΩ (zastanawiam się czy nie wymienić valeo na beru, może nowa ma jakąś wadę) Czasami tydzień samochód jeździ normalnie i problem znów wraca. Mechanik nie może zdiagnozować usterki, podejrzewa pompę paliwa, znajomy podpowiada , że lewe powietrze może "brać". Świece wymienione w maju 2017 na denso. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
  • Admin grupy komputery
    Hatifnacior3 napisał:
    Problem polega na nagłej utracie mocy, najczęściej na 1 i 2gim biegu ale nie ma reguły, to samo zdarza się na 3cim i wyżej ale rzadziej.
    To by mogło wskazywać na niedobór paliwa lub ubogą mieszankę. Wróć do podpowiedzi znajomego i sprawdź wszelkie układy podciśnieniowe w tym też odpowietrzanie zbiornika paliwa.