Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciśnie w zbiorniku przeponowym przy hydrotermie

18 Mar 2018 17:03 531 5
  • Poziom 4  
    Witam,
    Nurtuje mnie pytanie czy dobrze ustawiłem ciśnienie w zbiorniku przeponowym przy hydrotermie?

Stwierdziłem brak powietrza w zbiorniku przeponowym przy hydrotermie 100l,
    ściągnąłem naczynie, zakręcając uprzednio dopływ zimnej wody i odkręcając kran z ciepłą wodą.
    W naczyniu było dużo wody, ale nie wydostawała się wentylem.
    Wylałem wodę i napompowałem do 1,5 bara bo tyle pisało na naczyniu (biały 8l, 1,5bara)
    Zakręciłem ponownie tak przygotowane naczynie przeponowe do instalacji przy hydrotermie (przy wlocie zimnej)
    Wleciało do niego z powrotem coś wody (zimnej) po odkęceniu zaworu, ale na pewno mniej niżeli przed wylaniem, bo "dzwoni" brawie cały, stukam paznokciem, tak mniej więcej 5cm od dołu jest głucho, powyżej cały "dzwoni" czyli jest pusty.
    Martwi mnie teraz w nim ciśnienie, utrzymuje się 3 bary. Czy tak ma być ? takie jest ciśnienie wody w cieci (nawet chyba wyższe ok 4bary).
    Nie miałem jak sprawdzić wcześniej bo jak pisałem na początku nie było go wcale.
    Proszę i informacje czy ma być ciśnienie 3bary na zbiorniku co ma 1,5bara ?
    Jeśli nie to kupię nowy. czy przed zbiornikiem przeponowym powinien być zamontowany zawór zwrotny ?
    Zawór bezpieczeństwa mam 6bar.
    dziękuję z góry za pomocCiśnie w zbiorniku przeponowym przy hydrotermie
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    W zbiorniku będzie ciśnienie takie jak w hydrotermie a zawór zwrotny ma być na wejściu do hydrotermy żeby ciepła woda nie cofała się do sieci,a przy ogrzewaniu nadmiar wody przyjmuje naczynie i oddaje po wystudzeniu.
  • Poziom 4  
    Rozumiem w takim razie że jest wszystko w pożądku ?
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Wszystko OK.

Zalecane ciśnienie wstępne w naczyniu to 0,5bar niżej od minimalnego w sieci wodociągowej.

Czyli jeśli masz wodę z miasta o w miarę stałym ciśnieniu 3bar to ciśnienie wstępne w naczyniu powinno wynosić 2,5bar

Takie nastawy pozwalają wykorzystać maksymalnie pojemność naczynia nie narażając go na uszkodzenia (sklejenia membrany)

Polecam instrukcję np. Reflex
  • Poziom 4  
    Witam ponownie,
    Ponownie akurat dzisiaj zleciało powietrze ze zbiornika przeponowego,
    kupiłem nowe naczynie przeponowe reflex DE 8, 8l, 4bary

jak to Pan w sklepie powiedział, że to co miałem założone 8l, 1,5 bara to pod centralne ogrzewanie było :)
    Pewnie by się to zgadzało, bo ciśnienie w sieci mam 3,2 - 4,0 bara

W związku z tym mam pytanie czy spuścić mam trochę ciśnienia ze zbiornika do 3,5 bara czy nie ?
    pozdrawiam szanownych użytkowników forum
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    piracik napisał:

Zalecane ciśnienie wstępne w naczyniu to 0,5bar niżej od minimalnego w sieci wodociągowej.

Czyli jeśli masz wodę z miasta o w miarę stałym ciśnieniu 3bar to ciśnienie wstępne w naczyniu powinno wynosić 2,5bar

Takie nastawy pozwalają wykorzystać maksymalnie pojemność naczynia nie narażając go na uszkodzenia (sklejenia membrany)

Polecam instrukcję np. Reflex