Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Polo 9n - wypadanie zapłonu - Wypadanie zapłonu na 3 cylindrze, kontrolka ole

ZoltePolo 18 Mar 2018 17:37 4467 1
    ZoltePolo
    Level 1  
    Cześć. Pacjent VW Polo 9n, 2002r silnik 1.2 12V. Jakiś miesiąc temu pojawił mi się błąd kontrolki oleju (2 mechaników stwierdziło że silnik do wywalenia, 2 że to pompa), po przeczyszczeniu miski olejowej i smoku z jakiejś części pompy olejowej wypadł ogromny glut z "czegoś" nie mam pojęcia czego. Auto odżyło, nie muliło a i chodziło ciszej. Jednak radość trwała krótko, tydzień później check silnika i wynik: wypadanie zapłonu na 3 cylindrze - zostały wymienione świece - podobno spalone i cewki, mechanik kazał odstawić auto do elektryka bo błąd po skasowaniu zawsze wychodził po wjeździe w jakąś dziurę, po jeździe po dużych wybojach itp. że może kabel obluzowany. Elektryk pozamieniał ze sobą wtryski, cewki i świece i twierdzi że jeżeli jeszcze raz się pojawi błąd wypadania zapłonu na 3 cylindrze to silnik do wymiany i to sprawa mechanika.. błąd się znowu pojawił. Kilka razy mieliśmy problem z przewodami w aucie ale według elektryka to nie to.. Nie wiem już komu wierzyć i gdzie dać auto żeby mieć 100% pewności.. Autem nie trzęsie, nie jest przymulone, nic nie stuka mam je od czerwca 2017r