Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo 9n - wypadanie zapłonu - Wypadanie zapłonu na 3 cylindrze, kontrolka ole

18 Mar 2018 17:37 2316 1
  • Poziom 1  
    Cześć. Pacjent VW Polo 9n, 2002r silnik 1.2 12V. Jakiś miesiąc temu pojawił mi się błąd kontrolki oleju (2 mechaników stwierdziło że silnik do wywalenia, 2 że to pompa), po przeczyszczeniu miski olejowej i smoku z jakiejś części pompy olejowej wypadł ogromny glut z "czegoś" nie mam pojęcia czego. Auto odżyło, nie muliło a i chodziło ciszej. Jednak radość trwała krótko, tydzień później check silnika i wynik: wypadanie zapłonu na 3 cylindrze - zostały wymienione świece - podobno spalone i cewki, mechanik kazał odstawić auto do elektryka bo błąd po skasowaniu zawsze wychodził po wjeździe w jakąś dziurę, po jeździe po dużych wybojach itp. że może kabel obluzowany. Elektryk pozamieniał ze sobą wtryski, cewki i świece i twierdzi że jeżeli jeszcze raz się pojawi błąd wypadania zapłonu na 3 cylindrze to silnik do wymiany i to sprawa mechanika.. błąd się znowu pojawił. Kilka razy mieliśmy problem z przewodami w aucie ale według elektryka to nie to.. Nie wiem już komu wierzyć i gdzie dać auto żeby mieć 100% pewności.. Autem nie trzęsie, nie jest przymulone, nic nie stuka mam je od czerwca 2017r
  • Sklep HeluKabel
  • Admin grupy komputery
    Sprawdź ciśnienie cylindrów. W tych silnikach często ulegają awarii zawory.