Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SRS55M52EU/14 - Wylewa się woda na zewnątrz.

spinacz 18 Mar 2018 19:34 1137 17
  • #1 18 Mar 2018 19:34
    spinacz
    Poziom 38  

Witam.
    Koledzy zmywarka o nieznanej przeszłości, po włączeniu pobiera wodę i po chwili wylewa się na zewnątrz.
    Po otwarciu pełno wody na dnie, po wyjęciu siatki i filtra znalazłem resztki typu kość skorupka itp.
    Czy będzie zatkany odpływ czy może uszkodzona pompką spustowa ?
    Nie mam pojęcia o serwisowaniu takiego sprzętu więc proszę o każdą informację co sprawdzić, rozebrać itd.
    Dodam że dmuchając w rurę odpływową jest totalny opór jak by był zablokowany, czy tam jest jakiś zawór zwrotny czy powinno normalnie się dać przedmuchać i powinno polecieć powietrze wewnątrz zmywarki ?
    Zmywarka jak na foto lecz bez funkcji auto i jeden przycisk zamiast zegarka 1/2, niestety tabliczka jest totalnie nieczytelna.
    https://elektro.hyperinzerce.cz/mycky-nadobi/...n1-silence-digitalni-display-nabidka-liberec/
    Czy jest gdzieś jeszcze jakaś tabliczka po za naklejka na drzwiczkach od wewnętrznej strony?

0 17
  • Pomocny post
    #2 19 Mar 2018 00:21
    nares
    Specjalista AGD

spinacz napisał:
    Czy jest gdzieś jeszcze jakaś tabliczka po za naklejka na drzwiczkach od wewnętrznej strony?

Na obrzeżu drzwi, na blasze na lewo od otworu na rygiel, jest tabliczka znamionowa wypalona laserem - trzeba się dobrze przyjrzeć i podać E-nr.

0
  • #3 19 Mar 2018 10:04
    bubu64
    Poziom 21  

Zdemontuj lewą osłonę i zrób fotkę zobaczymy jaki płaszcz wodny:)

0
  • #4 19 Mar 2018 10:20
    spinacz
    Poziom 38  

Koledzy, a jak zlać resztę wody? Kubkiem wybrałem ile się dało, ale jeszcze została woda. Zaraz poszukam tej tabliczki i jak dam rade to foto płaszcza.

0
  • #6 19 Mar 2018 11:00
    spinacz
    Poziom 38  

Srs55m52eu/14

0
  • #7 19 Mar 2018 11:18
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

spinacz napisał:
    Czy będzie zatkany odpływ

Na panelu, wybierak programów ma funkcję Reset.
    Po wybraniu resetu powinna włączyć się pompa spustowa. Jeśli buczy cicho to pewnie jest zablokowana, dostęp masz po usunięciu wody, wyjęciu filtrów i odkręceniu jednego torxa 20 trzymającego pokrywę pompy. Jeśli pokrywa pompy nie jest zamontowana to wody też nie usunie.
    Jeśli pompa pracuje, pokrywa jest zamontowana a wody nadal nie wylewa to zapchany jest wąż lub syfon w labiryncie pod lewą osłoną tak jak pisał bubu64.

1
  • #8 19 Mar 2018 12:19
    spinacz
    Poziom 38  

Ok dziś to sprawdzę, ale czy jeśli dmucham w odpływ to nie powinno przedmuchać aż do wnętrza zmywarki i czy jest tam jakiś zaworek jednostronny?

0
  • #9 19 Mar 2018 13:47
    bubu64
    Poziom 21  

Z tego co pamiętam to nie ma zwrotniaka w boschu, ale jest syfon, może za mało dymasz w tę rurę:)

0
  • #10 19 Mar 2018 17:31
    spinacz
    Poziom 38  

Zmywarka Bosch SRS55M52EU/14 - Wylewa się woda na zewnątrz.
    Dymam ostro w rurę i tak jak by był korek Ok
    Więc, pompka odblokowana, wodę na resecie ładnie wypompowała, teraz testuje ja na trybie płukania i puki co wszystko dobrze i nic nie leci. Będę musiał jeszcze sprawdzić na myciu. No i za wcześnie się cieszyłem leci spod drzwiczek. Koledzy już chyba wszystko wiem. Jak się nazywa ta gumowa uszczelka na dół drzwiczek pomiędzy nimi a komora mającą?
    Zmywarka Bosch SRS55M52EU/14 - Wylewa się woda na zewnątrz.Zmywarka Bosch SRS55M52EU/14 - Wylewa się woda na zewnątrz.

0
  • #12 19 Mar 2018 18:11
    spinacz
    Poziom 38  

A są jakieś tańsze zamienniki ?

0
  • Pomocny post
    #13 19 Mar 2018 19:08
    Lodxx
    Specjalista AGD

Cena jak za oryginał Boscha i tak nie jest duża,możesz poszukać używki na alle.. Zmywarka warta naprawy,teraz już takiej nie kupisz.

0
  • #14 19 Mar 2018 19:11
    spinacz
    Poziom 38  

Powiem szczerze, że wygląda fatalnie, wcześniej miał ją jakiś wyjątkowy brudas i kombinator bo wygląda jak po wojnie. Muszę jeszcze dokładnie sprawdzić przed zakupem czy jeszcze czegoś tam nie powyginał by nie okazało się, że kupię uszczelkę, a jeszcze coś bardziej poleci. Używek nie biorę pod uwagę i w takim razie pójdzie oryginał.

0
  • #15 22 Mar 2018 16:01
    spinacz
    Poziom 38  

Koledzy co się dzieje? Nowa uszczelka włączone płukanie i takie coś.Zmywarka Bosch SRS55M52EU/14 - Wylewa się woda na zewnątrz.Zmywarka Bosch SRS55M52EU/14 - Wylewa się woda na zewnątrz.

0
  • #16 22 Mar 2018 16:56
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

To jest normalne. Po to ta uszczelka jest.
    Jeśli nie kapie na podłogę to tak ma być.
    Nie wiem tylko czemu jest tak dużo piany.
    Użyłeś proszku/tabletek do zmywarki?

1
  • #17 22 Mar 2018 21:05
    spinacz
    Poziom 38  

Też doszedłem do wniosku że tak ma być w skrajnych przypadkach. Najprawdopodobniej wcześniej właściciel coś do niej wlał. Po dwóch płukania i dwóch testach z kapsułkami piana nie wróciła i woda się tam nie pokazała więc zmywarka złożona i wyczyszczona preparatem finish.

0
  • #18 30 Mar 2018 09:37
    spinacz
    Poziom 38  

Temat zamykam, zmywarka po wymianie uszczelki i porządnym jej umyciu i płukaniu nie wylewa wody, funkcjonuje prawidłowo.

0