Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40A330J1XXC - tuner DVB-T wbudowany w telewizor.

18 Mar 2018 20:21 1119 3
  • Poziom 14  
    Mam w/w model TV i chciałbym pozbyć się osobnego tunera i zamontować do tego TV tuner telewizji satelitarnej i zwykłej cyfrowej DVB.
    Tak aby nie było osobno, ale razem w telewizorze.

Czy są jakiegoś typu "przystawki" czy płytki, które stosuje się do tych starszych modeli telewizorów ?
  • Poziom 43  
    Są TV z tunerem DVB-T (cyfrowe naziemne) oraz tunerem SAT w jednym i obsługiwane jednym pilotem. Nie spotkałem dekodera (DVB-T czy SAT) domontowanego wewnątrz TV oryginalnie bez takich dekoderów. Możesz samodzielnie je zamontować wewnątrz. W tym TV to wydaje mi się, że nawet nie ma miejsca aby domontować dekodery DVB-T i SAT, ale gdyby się uprzeć to po wyjęciu z obudów może i zmieściliby się. Obsługa byłaby jednak przez 3 piloty (TV, DVB-T i SAT).
  • Poziom 43  
    wojtii77 napisał:
    Czyli do mojego modelu LE40A330J1XXC nic już nie można dołączyć aby tunery nie stały osobno a TV osobno?
    ...

Praktycznie można tylko dołączyć osobne zewnętrzne tunery stojące obok i obsługiwane każdy ze swojego pilota. Jest co prawda możliwość zastosowania jednego pilota uniwersalnego obsługującego TV, DVB-T, i SAT ale to robi więcej zamieszania (mylnych naciśnięć przycisków) niż 3 osobne piloty. Kiedyś tak zrobiłem (jeden pilot do TV i SAT). Po pierwszym wieczorze powróciłem do osobnych pilotów. Nie ma praktycznie możliwości aby tunery (DVB-T lub SAT) były wewnątrz Twojego TV.