Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mercedes Sprinter - Czy da się zamontować klimę jeśli w samochód nie posiada

18 Mar 2018 21:27 1677 21
  • Poziom 12  
    Witam
    Chcę kupić Mercedesa Sprintera, który nie posiada klimy i chcę się zorientować czy istnieje możliwość założenia?
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Na upartego wszystko się da. Tylko czy warto ??

Jeśli ten model występował z klimą to masz prosta sprawę.
  • Poziom 14  
    Jeśli samochód w innej wersji wyposażenia miał klimatyzacje to jest możliwość zamontowania. Pytanie teraz jaki to samochód? :) W niektórych modelach można łatwo domontować a w niektórych jest to utrudnione.
  • Poziom 12  
    To jest 2.2 cdi 2004 r samochodu nie posiadam ale mam zamiar kupić ale jeśli koszty by były zbyt wysokie to zrezygnuję
    Jakie by były koszta takiej przeróbki ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Jak klima tylko na przedni rząd siedzeń to robota ok 2000 zł+ graty i materiał. Z doświadczenia wiem,że ostateczne koszty będą oscylować w okolicy 5 tyś.
  • Poziom 35  
    Marek merc napisał:
    nie posiadam ale mam zamiar kupić
    To kup z klimatyzacją i uniknij problemów i kosztów.
  • Poziom 12  
    Ok dzięki za info w takim razie sprawa nie opłacalna.
    Mam jeszcze jedno pytanie czy praktycznie jest możliwa wymiana skrzyni biegów z manualnej na automat czy sprawa jest opłacalna jeśli bym posiadał skrzynie automat czy oprócz skrzyni były by komplikacje i ekstra koszty?
    pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Przekładałem kiedyś ale w drugą stronę z automatu na manual potrzebny inny wał, skrzynia , lewarek , pedala, sterownik . Raczej w 6 się nie wyrobisz
  • Poziom 12  
    Ok dzięki za info w takim razie sprawa nie opłacalna myślałem że tylko samą skrzynię trzeba wymienić i komputer.
    Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Robi się i teraz, wrzuca się graty oryginalne i dorabia instalację pod presostat mechaniczny. Zmieniałem tylko sprężarkę na starszy typ bez zaworu sterującego, sterownik wentylatora skraplacza zostaje ten sam bo pięknie wysterowuje się oba biegi sygnałem masy(albo plusa, nie pamietam).
  • Poziom 12  
    Dzięki za info ale nie zamierzam się bawić w takie eksperymenty kupię samochód z klimą i bez problemu chodzi o to że był okazyjnie tani ale bez klimy.
    Pozdrawiam
  • Spec od Mercedesów
    Zaczynasz rozsądnie gadać. Przecież jest w miarę jasne, że do auta za kilka tysięcy nie pakuje się klimy+robota za tyle samo, ile za auto dałeś. Bo NIKT ci tego przy sprzedaży nie zwróci. Chyba że zamierzasz jeździć tym autem aż się rozsypie, a klimy używasz codziennie. Wtedy jest szansa, że wydatek się zwróci. To samo z automatem. Wiesz jak podwoić wartość Trabanta? - Zatankuj go do pełna! ;) Tak to w rzeczywistości wygląda...
  • Poziom 12  
    No tak właśnie postanowiłem ale pierwsze ciałem zapytać jakie koszta by były teraz wiem za samochód bym zapłacił 14 tyś 2004 r stan bardzo dobry długi podwyższony ale co z tego jak nie ma klimy za 20 tyś już dostanę z klimą, Chodzi o to że chciałem go przerobić na kampera posiadam Vito ale krótki i mało miejsca chciałem coś większego.
    Dzięki za info
  • Poziom 42  
    Marek merc napisał:
    Chodzi o to że chciałem go przerobić na kampera posiadam Vito

Montowałem klimę na przód z dodatkowym parownikiem z tyłu w Sprinterze z 2012r zrobionym na kampera, zleceniodawcą był szkocki emeryt przemierzający Europę w wakacje 2017r, zawitał do Lublina na 4 dni a w tym czasie my cmyknęliśmy mu klimę w aucie. Gość znalazł ofertę w internecie i zatwierdził kosztorys na 11tyś, napisał nam później, że u siebie za tą kasę zawiesili by mu dwa wiatraczki na 12V. i dali w promocji wachlarz.
  • Poziom 12  
    Ok nie ma sprawy jak na razie nie będę nic kupował mam w idealnym Vito i tam tylko 2 łyżka da się wsadzić i duży solar na dachu i tyle. Ale jak na razie wystarczy jest to automat ma klimę i stan idealny tylko trochę mały może na drugi rok coś pomyślę. W tym roku wybieram się do Dubaju i Iranu to zobaczę czy zda egzamin.
  • Poziom 11  
    Witam

Mam sprintera 906 z 2014 r, została w nim zamontowana klimatyzacja (przełożona z innego auta), zrobiłem instalację do niego i został mi jeden kabel którego nie wiem gdzie wpiąć. Jest tam sprężarka ze sprzęgłem i zaworem, został mi kabel ze sprzęgła sprężarki (kolor czarny z niebieskim paskiem). Na schemacie jest on wpięty do jakieś kostki F w panelu której tam nie ma. Wpinałem go w jeden wolny pin który mi został w kostce ale nie działa klima (nie podaje tam +12V po włączeniu AC), brak błędów, nawet jak kabel wisi z boku, po odpięciu zaworu jest błąd zaworu, jak dam +12v na ten kabel to klima zaskakuje. Panel, sprężarka itd z jednego auta także działało to razem. Miałem kilka sprinterów żeby podglądnąć instalacje ale żaden nie miał sprzęgła na sprężarce.
  • Poziom 12  
    Temat nie został rozwiązany